Yeni Volkswagen Amarok kaç paradan satılacak?

Volkswagen Amarok’un en güçlü versiyonu için siparişler alınmaya başlandı. Model kısa süre sonra yollarda olacak.

PAYLAŞ
Yeni Volkswagen Amarok 2018

Yeni Volkswagen Amarok geliyor Yeni V6 motor ne kadar olacak? Yeni Volkswagen Amarok 2018 yenilikleri neler?

VW Amarok yeni V6 motora kavuştu. Bu motorun en önemli avantajı sahip olduğu yüksek güçle sınıfının en güçlülerinden biri olması.

Yeni V6 motor Amarok’a 258 HP sağlarken, overboost ile anlık olarak güç 372 HP’ye kadar çıkabiliyor. 580 Nm’ye yükselen tork ise 1400-3000 d/d aralığında üretiliyor. Sürekli dört tekerlekten çekişli olarak alınabilen yeni Amarok V6 pazarlara göre farklı isimlerle anılacak. Ancak aracın Avrupa’da Aventura ismiyle satılması ön görülüyor.

Aracın iç mekanında yeni motorla birlikte koltuklarda titanyum siyah kullanılmaya başlanırken nappa deri döşeme iç mekanı özel kılmış. Dış tasarımda ise 20 inçlik yeni jantlar, led’li gündüz farları, elektrikli katlanır yan aynalar, özel renk seçenekleri, viraj aydınlatmalı farlar gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Kaç para olacak?

Haziran ortasında bayilerde olacağı açıklanan yeni V6 motorlu Amarok’un fiyatı ise Almanya’da vergisiz 43 bin 180 Euro olarak açıklandı. Buradan hareketle modelin ülkemizdeki satış fiyatının ise 270 bin TL civarında olması bekleniyor.

Yeni Volkswagen Amarok 2018
Yeni Volkswagen Amarok 2018