Önümüzdeki yıl tanıtılacak Yeni SsangYong Korando’yu yakaladık

SsangYong Korando önümüzdeki yıl tamamen yenilenen nesliyle tanıtılacak. Model bu kez tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak.

PAYLAŞ

Yeni SsangYong Korando tamamen değiştirilen altyapısıyla önümüzdeki yıl yollarda olacak. Yeni SsangYong Korando tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak.

Yeni Korando’nun gövdesinde ağır bir kamuflaj olsa da aracın boyutları kendisini belli ediyor. Daha önceki modelden farklı olarak yeni Korando artık daha dinamik bir tasarıma sahip olması için geniş gövde ve kısa tampon-tekerlek mesafesine sahip.

Teknoloji ön planda olacak

Aracın altyapısının tamamen yenilendiği için elektrikli bir versiyonun olmasının da önü açılmış oldu. Bu yeni platform sayesinde iç mekan genişliği de artırılmış. Yeni cam tasarımının da etkisiyle iç mekandaki ferahlık hissinin de artacağı belirtiliyor.

Bu aracı Avrupalı tüketicileri düşünerek hazırlayan firma, iç mekanda öncü modellerden farklı olarak teknolojik ekipmanlara önem veriyor. Aracın sürüş asistanları ve Apple CarPlay gibi platformlarla uyumlu olması hedeflenmiş.

Yeni Korando’nun motor seçenekleri 1.6 litrelik dizel motor başta olmak üzere, 1.5 litrelik benzinli motordan oluşacak. Ancak aracın bir de 1.2 litrelik benzinli motora sahip hibrit versiyonun olacağı belirtiliyor.

Yeni SsangYong Korando
Yeni SsangYong Korando
Yeni SsangYong Korando
Yeni SsangYong Korando