Yeni Seat Arona 135 bin TL’ye dizel motora kavuştu

100 km’de ortalama 4,2 litre yakıt tüketen Arona 1.6 TDI 95 HP DSG, Türkiye’de 135.000 TL’den başlayan fiyatlarla Seat yetkili satıcılarında satışa sunuldu.

PAYLAŞ

Seat Arona, benzinli motor seçeneklerinin ardından şimdi de dizel motor seçeneğine kavuştu. Yeni Seat Arona dizel motorlu da oldu.

Arona’nın dizel versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Geçen yılın sonunda dünya lansmanı yapılan ve benzinli motor seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunulan Yeni Seat Arona, 2018’in ikinci çeyreğinde dizel versiyonla bayilerde yerini aldı. Arona’nın 1.6 TDI 95 HP’lik otomatik versiyonu Style ve Xcellence donanım seviyelerinde sunuluyor.

Donanım zengin tutulmuş

Arona’da Ön Bölge Asistanı, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Yorgunluk Tespit Sistemi, İkincil Çarpışma Freni gibi üst segmentlerde yaygın olarak yer alan gelişmiş sürücü destek sistemleri standart olarak bulunuyor.

Arona Style versiyonunda, LED gündüz sürüş farları ve LED Arka Stop Lambaları, Arka Park Sensörü, Ön Bölge Asistanı, 16 inç Alüminyum Alaşım Jantlar, dönüşe duyarlı Ön Sis Farları, gövdeyle uyumlu renklerde ayrıntılar, siyah tavan rayları standart olarak yer alıyor.

İki paketle alınabiliyor

Bir üst versiyon olan Xcellence’da ise farklı özelliklere odaklanılmış. Fonksiyonellik, farklılık ve çok yönlülük isteyen sürücülere hitap edecek şekilde geliştirilen Xcellence donanımı, teknolojik ve incelikle düşünülmüş ekstra özellikler ile kişiselleştirmek mümkün.

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi (KESSY), 8 inçlik Dokunmatik Renkli Ekranlı Radyo, Full Link, Krom Tavan Rayları, Krom Yan Cam Çerçevesi, çift renkli ambiyans aydınlatmaları gibi özellikler Xcellence donanımında standart olarak sunuluyor.

Yeni Seat Arona dizel ne kadar?

100 km’de ortalama 4,2 litre yakıt tüketen Arona 1.6 TDI 95 HP DSG Style modeli, Türkiye’de 135.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla Seat yetkili satıcılarında satışa sunuldu.

Yeni Seat Arona Dizel
Yeni Seat Arona Dizel