Yeni Renault Megane RS kaç paradan satışa sunuldu?

Yeni Renault Megane RS kaç paradan satışa sunulacak?

PAYLAŞ

Yeni Renault Megane RS Avrupa’da satışa sunuldu. Türkiye pazarında da çok yakında satışa sunulacak olan araç çok iddialı. Peki Yeni Renault Megane RS kaç para ?

Yeni Renault Megane RS Avrupa yollarında satışa çıktı. Son dönemlerin en iddialı sportif araçlarından biri olan Megane RS ülkemiz yollarına da yakında çıkıyor. Hot hatch Megane RS kaç para olacak?

5.8 saniyede hızlanıyor

276 beygirlik yeni motoruyla RS ilk kez 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip. 0-100 km/s hızlanması için 5.8 saniye yeterli.

Otomatik şanzımanlı sporcu

İlk kez 2004 yılında tanıtılan Megane RS modelinden sonra tamamen bir evrim geçirerek güncel nesline kavuşan model yeni neslinde ilk kez dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip. Tamamen yeni bir motora kavuşan 3. nesil yeni Renault Megane RS’de 1798 cc’lik 4 silindirli ve turbo beslemeli bir motor görev yapıyor. 276 HP güç ve 390 Nm tork üreten motor 6 ileri manuel veya 6 ileri EDC şanzımanla alınabiliyor. Şimdiye kadar üretilen en hızlı R.S olan yeni nesil GT modeline göre önlerde 60, arkada ise 45 mm daha geniş gövdeye sahip. 18 veya 19 inçlik jantlarla alınabilen otomobilde F1 stili yeni ön tampon ve özel gövde rengi sunuluyor.

Konfor konusunda da iddialı

Markanın ikonik sarı rengi dışında yeni modelde volkanik turuncu renk seçeneği de tüketicilere sunuluyor. Aracın iç mekanında ise kömür grisi ve kırmızı dikişlere yer verilmiş. Standart donanımı zengin tutulan araçta hem konfor elemanlarına yer verilmiş hem de sportif tatlarla aracın haftanın 7 günü sorunsuzca kullanılması sağlanmış.

Yeni Renault Megane RS kaç para

Bu sorunun cevabı bizlerin hayal kurmaya devam edeceği anlamına geliyor. Avrupa pazarlarında 27 bin Sterlin’den başlayan etiketle satışa sunulan Yeni Renault Megane RS’in ülkemizdeki tahmini fiyatıysa 300 bin TL’nin üzerinde olacak. Bu fiyat etiketiyle biz yine rüya görmeye devam edelim 🙂

Yeni Renault Megane RS
Yeni Renault Megane RS kaç para
Yeni Renault Megane RS
Yeni Renault Megane RS kaç para
Yeni Renault Megane RS
Yeni Renault Megane RS kaç para