Yeni Renault Koleos Euro NCAP testinden 5 yıldız aldı

PAYLAŞ
2017 - Renault KOLEOS - EURONCAP

Yeni Renault Koleos’un Euro NCAP testlerinde elde ettiği başarı, Renault markasının güvenliğe verdiği önemi gösteriyor. Renault Koleos ile Euro NCAP testlerini başarıyla tamamlayan araç yetişkin yolcu korumasında yüzde 90, çocuk yolcu korumasında yüzde 79, yaya korumada yüzde 63 ve güvenlik desteğinde yüzde 75 puan aldı. Yeni Renault Koleos Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız alarak ayrıldı.

Renault markasının pasif güvenlik alanındaki deneyiminden faydalanan Yeni Renault Koleos, bağımsız Euro NCAP testlerinde mükemmelliği hedeflemiş. Özellikle şiddetli bir çarpışma durumunda kabini korumak için motor çerçevesinde elastik limiti çok yüksek çelik, yolcu güvenlik hücresinde de yüksek dayanımlı çelik kullanılmış.

Yeni Renault Koleos Euro NCAP

Darbe tipine ve yolcunun araç içindeki konumuna göre açılan iki adet ön hava yastığı, önde oturanlar için iki adet yan göğüs/omuz hava yastığı, iki adet perde hava yastığı, boyun incinmesini önleyen ön ve arka baş destekleri, emniyet kemeri altından kaymayı önleyen ön koltuklar ve çocuk koltukları için arka koltuk Isofix bağlantı yeri, araçta sunulan güvenlik ekipmanlarının arasında yer alıyor.

Yeni Renault Koleos Euro NCAP

Aktif güvenlik söz konusu olduğunda, Yeni Renault Koleos’un standart ekipmanları olan elektronik denge kontrolünü (ESC), elektronik fren güç dağılımını ve yokuş kalkış desteğini bir dizi en son teknoloji sürücü destek sistemi tamamlıyor (ADAS). Tüm bu özelliklere R-LINK 2 tabletten erişilebiliyor ve önemli avantajları sunuyor.

https://www.renault.com.tr/araclar/binek-araclar/yeni-koleos.html

Renault Captur İridium sadece 2000 adet üretilecek

PAYLAŞ