Porsche 911 Speedster kameralarımıza yakalandı

Porsche 2018 sonunda tanıtacağı özel versiyonu 911 Speedster modeli kamuflajsız halde yol testinde görüntülendi.

PAYLAŞ
Porsche 911 Speedster

Porsche 911 tamamen yenilenmişti. Yenilenen 911 serisini firma geliştirmeye devam ediyor ve mevcut modellere ek olarak özel bir seri daha hazırlıyor. Yeni Porsche 911 Speedster olarak adlandırılacak özel seri 911 Cabrio modelinden tasarım ve donanım olarak farklı bir otomobil karşımıza çıkacak.

Normal Cabrio modellerinden daha farklı bir tavan yapısı bulunan otomobilin daha sportif bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Önceki Speedster modellerinde kullanılan bu tavan yapısı yeni nesilde daha gelişmiş bir mekanizmaya sahip olacak.

Otomobilin dış tasarımında çamurluklar dikkat çeken detay arasında ye alıyor. Standart 911 modellerinden farklı olan çamurlukların tasarımı Carrera 4 modeline oldukça benziyor. Ayrıca otomobilin yeni tasarım jantlarıda oldukça şık bir görünüme sahip.

Porsche bir önceki Speedster modelinden sadece 356 adet üretmişti. Yeni gelecek olan modelin üretim adedi hakkında şimdilik bir bilgi olmasa da önceki nesil ile hemen hemen aynı miktarlarda üretilmesini bekliyoruz.

Son olarak Porsche 911 Speedster modelinde 4.0 litrelik çift turbolu motor yer alacak. Bu motorun, 500 HP güç değerlerine sahip olması bekleniyor. Ayrıca otomobilin 6 ileri manuel şanzıman dışında 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile satışa sunulması bekleniyor.

Porsche 911 Speedster
Porsche 911 Speedster
Porsche 911 Speedster
Porsche 911 Speedster