Yeni Peugeot 508 Opel Insignia teknolojileriyle gelecek

Peugeot’nun en büyük sedanı 508, 2018 yılı için komple yenileniyor. Aracın yeni neslinde en önemli geliştirmeler teknolojik donanımlarda olacak.

PAYLAŞ

Peugeot, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni Peugeot 508 modelini sergileyecek. Aracın güncel modelden tasarım olarak farklı olacağı açıklanırken asıl önemli yeniliklerin teknolojik donanımlarda olacağı belirtiliyor.

Özellikle otonom sürüş konusunda ilave donanımlara sahip olacak yeni Peugeot 508 firmanın yeni tasarım dili ile şekillendirilmiş. Bu tasarımın en net olarak 308 modelinde görmüştük. “Aslan Pençesi”nin vurgulandığı tasarımda sportif noktalara da yer verilecek. Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni nesli ile sergilenecek olan Peugeot 508’in yeni neslinde de SW ve hibrit versiyonlar olacak. Ancak bu kez hibrit versiyon rakiplerle başa çıkabilecek bir menzile sahip olacak. Aracın yerden yükseltilmiş bir SW versiyonu ise şimdilik düşünülmüyor.

Peugeot’nun değişken EMP2 platformunda yükselecek olan yeni nesil 508, aynı zamanda yeni Opel Insignia ile pek çok teknolojisini ve parçasını da paylaşacak. Aracın motorlarında güncel ünitelerin kullanılacağı belirtilirken yeni 8 ileri otomatik şanzımanın da ürün gamında sunulacağı belirtiliyor.

Yeni Peugeot 508 ‘e ilham veren Peugeot Instict Concept