508 güzel görünüyor fakat fiyatı yüksek olacak

Peugeot'nun yenilenen sedan otomobilini yurt dışında test ettik. Sportif görünen model, yakın bir zamanda da ülkemizde de satışa sunulacak.

PAYLAŞ
Yeni Peugeot 508

Yeni Peugeot 508, markanın D segmentinde yer alan modellerinden. Uzun zamandır yenilenmesi beklenen otomobil sonunda güncellendi ve biz de yurtdışında bu otomobili test etme imkanı bulduk.

Coupe formuna sahip olan model, sportif bir görünüme sahip. Ön tarafında bulunan LED farlar ve ızgara tasarımı, sportiflik algısını arttıran detaylar arasında yer alıyor. 4830 mm uzunluğa sahip olan yeni 508, önceki modelden 8 cm daha kısa. Boyutları küçülen modelin manevra kabiliyeti arttırılmış.

Yeni Peugeot 508 i-cocpit ile geliyor

Peugeot’nun hemen hemen güncellediği bütün modellerinde yer verdiği kokpit teknolojisi bu otomobilde de yer alıyor. Sürücü odaklı bir tasarıma sahip olan bu kokpit tasarımının şık göründüğünü belirtelim.

Kokpit tasarımı dışında otomobilin içinden bahsederken, iç mekanın küçülen boyutlardan dolayı biraz dar olduğunu eklemeliyiz. 8 cm’lik gövde farkı iç mekana hissedilir oranla yansımış.

2.0 litrelik motor Türkiye’ye gelmiyor

Peugeot, yeni 508 modelinde yer alan 2.0 litrelik motor seçeneğini şimdilik ülkemizde satışa sunmayacak. Fakat ilerleyen dönemlerde bu motora yoğun ilgi gösterilirse, sipariş üzerine ülkemize gelme ihtimali bulunuyor.

2.0 litrelik motor dışında 508’de, 1.6 litrelik 180 ve 225 HP güç üreten benzinli motor, 1.5 ve 2.0 litrelik 130, 160 ve 180 HP güç üreten dizel seçenekleri yer alıyor.

Yeni 508 Eylül ayından itibaren Dünya genelinde sınırlı bir adetle satışa sunulacak. Asıl satışlara 2019 yılında başlanacak olan otomobilin, ülkemizdeki fiyatı henüz açıklanmadı. Fakat dolar kuru, vergiler ve yurtdışındaki ham fiyatı göz önüne alındığında biraz pahalıya satışa sunulacak gibi görünüyor.

Yeni Peugeot 508 Yeni Peugeot 508