Yeni kompakt SUV Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor?

Kompakt SUV sınıfında dengeler değişiyor. Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor?

PAYLAŞ

Kompakt SUV sınıfında işler karışıyor. Japon üretici ağabey Mitsubishi Outlander ile elde ettiği SUV başarısını kompakt Eclipse Cross ile devam ettirmek istiyor. Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor

Kompakt SUV rekabetine yeni bir model daha katılıyor. Satış rakamlarının sürekli olarak yukarıya doğru tırmanması bu sınıfa karşı tüm markaların iştahını kabartıyor.

Yüz tasarımı oldukça iddialı

Kompakt SUV Mitsubishi Eclipse Cross tasarım konusunda bu sınıfta yer alan birçok rakibini geride bırakacak kadar iddialı görünüyor. Yüz tasarımı konusunda hem kalite hem de agresif görünmesi çok iyi sağlanmış. Çekik gözlü farları, krom kaplı çift şeritli hava ızgarası ve büyük sis farları hemen dikkat çekiyor. En çok dikkat çeken yanıysa bumerang formlu tasarlanmış farları ve stop grubunu kaplayan tampon detayı. Bu bölüm son derece heybetli ve yırtıcı görünüyor.

Arka tasarım kararsız bırakıyor

Arka tasarım detayları konusunda eminiz sizler de bizim gibi kararsız kalacaksınız. Daha önce bazı Japon üreticilerin de kullandığı bu form ya çok sevilmiş ya da hiç sevilmemişti. Arka camın tam ortasından kalın bir şerit halinde geçen aydınlatma grubundan söz ediyoruz. Bunun hemen altında düz bir bagaj kapağı kullanılırken, tasarım tamponda yine hareketlilik kazanıyor.

Yaşam alanı tasarımı Japon karakterinde

Yaşam alanı tasarımı konusunda Japon otomobillerinin karakteristik yapısı bu araçta da var. Avrupalı çizgilerle birlikte bu tasarım detayları iyi bir şekilde harmanlanmış. Orta konsol üzerinde kullanılan büyük ekran modasına Kompakt SUV Mitsubishi Eclipse Cross modelinin de uyduğunu görüyoruz. Kumanda elamanlarının iyi yerleştirilmiş olması bu aracı çok rahat kullanacağımız yönünde bir izlenim uyandırıyor.

Motor seçenekleri nedir?

Kompakt SUV Mitsubishi Eclipse Cross motor seçenekleri konusunda gerçekten çok iddialı. Tam ülkemiz vergi sistemine göre bir motor seçeneğine sahip. Bunun yanında güç konusunda da rakiplerine şimdiden korku salacak veriler sunuyor. 1.5 litrelik turbo benzinli motor 163 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. Manuel şanzımanla kombine edildiğinde 0-100 km/s hızlanmasını 10.3 saniyede tamamlıyor. Aynı motor seçeneği istendiği zaman dört tekerlekten çekiş ve otomatik şanzımanlı olarak satın alabiliyorsunuz.

Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor

Kompakt SUV Mitsubishi Eclipse Cross ülkemiz yollarına çıkmak için hazır. Bu ayın sonunda Türkiye’deki gazetecilere tanıtımı yapılacak. Tanıtımın yapılmasının ardından Mayıs ayının ikinci haftasında satışa sunulmasını bekliyoruz. Başlangıç fiyatı olarak yurt dışı fiyatlarına bakarak yaptığımız tahmin hesaplamasının sonucunda 120 bin TL’den başlayan bir etikete sahip olacağını düşünüyoruz.

Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor
Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor
Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor
Yeni Mitsubishi Eclipse ne zaman geliyor