Yeni Mercedes GLE’nin kokpitini Almanya’da yakından inceledik

Mercedes'in 2019 yılında tanıtacağı yeni GLE modelini Almanya Stuttgart'ta kamuflajlı olarak yakaladık. Bu sefer kokpitinide yakından inceleme fırsatı bulduk.

PAYLAŞ
Yeni Mercedes GLE

Geçtiğimiz günlerde Mercedes’in Almanya’da yer alan tasarım müzesini ziyaret etme fırsatı bulduk. Mercedes’in müzesinde, konsept modellerden günümüzde üretilen modellere kadar bir çok farklı otomobil yer alıyor. Hepsini yakından inceleyebildiğimiz müzede bizi bir sürpriz bekliyordu.

2019 yılında satışa sunulacak olan yeni Mercedes GLE modelini daha önce kamuflajlı olarak görüntülemiştik. Fakat bu sefer otomobili daha yakından incelme fırsatı bulduk. Önceden kabin görüntülerini elde edemediğimiz modelin bu sefer kokpitinde hiçbir kamuflaj yer almıyordu.

 

Yeni Mercedes GLE’nin kokpiti nasıl?

Yeni GLE’nin kokpitinde güncel Mercedes modellerinin birçoğunda yer alan detaylar mevcut. İlk olarak ön konsoldan başlayacak olursak, direksiyon markanın yeni A Serisinde bulunan model ile aynı. Ayrıca dijital gösterge panelinde de güneşlik yer almıyor. Bunu daha öncesinde kısa bir süre önce Türkiye lansmanı yapılan A serisinde görmüştük. Otomobilin havalandırma kanallarının tasarımı alıştığımız Mercedes modellerindeki gibi yuvarlak bir tasarıma sahip değil. Onun yerine marka bu modelde kare formdaki havalandırma kanallarına yer vermiş.

Bunların dışında otomobilin cam açma düğmelerinin fontlarıda güncellenmiş ve kullanıcısının daha kaliteli bir ses deneyimi yaşaması için B sütunlarına fazladan hoparlörler yerleştirilmiş.

GLE’nin arka koltuklarına geçtiğimizde ise burada da yenilikler olduğunu görüyoruz. Arka tarafa dijital klima kontrolleri yerleştirilmiş. Bunların dışında da güncel model satın alabildiğiniz opsiyon ile sadece arka koltuk sırtlıklarını ayarlamanıza izin verirken, yeni nesilde arka koltuklar tamamen elektrikli. Koltuk kafalıkları, sırtlıkları ve koltuk altlarını elektrikli olarak ortalama 10 cm hareket ettirebilmek mümkün.

Yeni Mercedes GLE Yeni Mercedes GLE

Yeni Mercedes GLE Yeni Mercedes GLE Yeni Mercedes GLE Yeni Mercedes GLE