Mercedes yeni GLB ile 7 kişilik bir modele daha kavuştu

Uzun zamandır merakla beklenen Mercedes'in yeni SUV modeli GLB bugün resmi olarak tanıtıldı. Yeni model, ağabeyi GLC modeline benzer bir tasarıma sahip.

PAYLAŞ
Yeni Mercedes GLB

Mercedes’in yeni tanıttığı SUV modeli GLB, tasarımı ile dikkat çekiyor. Köşeli hatları ile eski GLK modeline oldukça benzeyen model, boyutları ile GLC’den sadece 15 mm daha kısa ama kardeşi GLA modelinden ise 210 mm daha uzun bir gövdeye sahip. B Serisi’nin alt yapısını kullanmasına rağmen 100 mm daha uzun aks mesafesine sahip olan model, bu farkı iç mekanda kullanıcısına yansıtmayı başarıyor.

5 kişilik oturma düzenine sahip olan modeli opsiyonel olarak satın aldığınız üçüncü sıra koltuklar ile 7 kişilik oturma düzenine sahip hale getirebilmek mümkün. 5 kişilik modelinde 560 litrelik yükleme alanına sahip olan otomobilin arka koltuklar katlandığında bu alan 1755 litre seviyesine ulaşıyor.

Yeni Mercedes GLB hangi motorlar ile gelecek?

Şimdilik benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip olacak olan modelin hibrit versiyonu ile ilgili Mercedes tarafından bir açıklama yapılmadı. Benzinli versiyonlarda, 1.3 litrelik hacme sahip olan GLB 200 ve 2.0 litrelik hacme sahip olan GLB 250 4Matic olarak adlandırılırken dizel de ise bütün seçenekler 2 litrelik hacme sahip olacaklar ama güç farkları yer alacak. GLB 200d ve GLB 200d 4Matic 150 beygirlik güç üretecek. GLB220d 4Matic ise 190 beygir güç üretecek.

Bütün motor seçeneklerinde 8 ileri çift kavramalı şanzıman yer alırken, Mercedes bir tek benzinli GLB 200 modeline 7 ileri çift kavramalı şanzıman yer vermiş.

Bu yıl sonlarına doğru Almanya başta olmak üzere Avrupa’da satışa sunulacak olan model, 2020 yılında da ülkemizde de satışa sunulacak.

Yeni Mercedes GLB
Yeni Mercedes GLB
Yeni Mercedes GLB
Yeni Mercedes GLB