Küçük CLS haline gelen Yeni Mercedes CLA karşınızda

Mercedes CLS’nin küçük kardeşi CLA, bu yıl bitmeden lanse edilecek ve yollarda olacak. Yeni CLA’nın nasıl görüneceğini partnerimiz Automedia açıkladı.

PAYLAŞ
Yeni Mercedes CLA 2019

Yeni Mercedes CLA 2019 yılında yollarda olacak. Aracın lansmanı ise bu yıl bitmeden yapılmış olacak. Mercedes CLA’nın yeni nesli küçük bir CLS olacak.

İkinci nesil Mercedes CLA bu tasarımla gelirse bizce tüm dengeleri değiştirir. Aracın tasarımı öncü modelde şikayet alan ne varsa değiştirilmiş ve tam tüketicilerin isteklerine göre şekillendirilmiş.
Öncelikle şimdi satılan modelin fazla dar yaşam alanı ve sınırlı cam yüzeyleri nedeniyle kasvetli kabininden kurtulmak için Mercedes camların boyutlarını büyütüyor. Araç coupe olsa da ön ve arka camın eğiminin de katkısıyla iç mekana iren ışık miktarı ve buna bağlı olarak ferahlık hissi bir hayli yüksek olacak. Aracın yeni neslinde de hem iç mekan genişliği hem de sportif bir görünüm için kısa tampon-tekerlek mesafesi kullanılmış.

Küçük bir CLS

A Sedan modelinden farklı olarak çıtasız camlar ve CLS modelini andıran far-ızgara tasarımıyla yollar çıkacak olan CLA’nın iç mekanında ise hem A Sedan hem de 5 kapılı A Serisi ile ortaklıklar bir hayli fazla olacak. Aracın güncel modelden farklı olarak koltukla bütünleşik kafalıkla mı yoksa diğer Mercedes modellerindeki gibi bir kafalıkla mı geleceğine ilişkin ise bir açıklama yapılmıyor.

Yeni Mercedes CLA’nın motor seçenekleri ise A Sedan modeli ile aynı olacak. Ancak bu modelin AMG versiyonun olacağı kesinleşti. A Sedan’da bu konuda bilgi verilmiyor, sadece tahminler yapılıyor. A Sedan’dan farklı olarak bu aracın hibrit versiyonun ise şu aşamada düşünülmediği belirtiliyor.

Bu yıl bitmeden lanse edilecek olan yeni Mercedes CLA’nın Paris Otomobil Fuarı’nda kendini göstermesi bekleniyor. Ancak Mercedes A Serisi’nde yaptığı gibi modeli fuardan bağımsız da lanse edebilir. Bunun en büyük belirleyicisi de A Serisi’ne olan talep olacak.

Yeni Mercedes CLA 2019
Yeni Mercedes CLA 2019