Yeni Jeep Scrambler pick-up önümüzdeki yıl satışa çıkıyor

Uzun zamandır söylenti olarak kulaktan kulağa yayılan Jeep pick-up önümüzdeki yıl gerçek oluyor. Wrangler modelinin altyapısını kullanan model ABD'deki çetin pick-up rekabetinde şansını deneyecek. Modelin Avrupa’ya satışı ise çok kısıtlı miktarda olacak. Yeni Jeep Scrambler pick-up önümüzdeki yıl satışa çıkıyor.

PAYLAŞ

Uzun zamandır söylenti olarak kulaktan kulağa yayılan Jeep pick-up önümüzdeki yıl gerçek oluyor. Wrangler modelinin altyapısını kullanan model ABD’deki çetin pick-up rekabetinde şansını deneyecek. Modelin Avrupa’ya satışı ise çok kısıtlı miktarda olacak. Yeni Jeep Scrambler pick-up önümüzdeki yıl satışa çıkıyor.

Jeep Wrangler altyapısını kullanan ve adının Scrambler olması beklenen yeni pick-up model önümüzdeki yıl yollarda olacak. Modelin Amerika’da devam eden kış testlerinde kamuflajlı hali Automedia tarafından yakalandı. Fotoğraflardan anlaşıldığı üzere modelin boyutları hiç de küçük olmayacak. Büyük pick-up modelleri seven Amerikalılar için bu boyutlar tam onların istediği gibi. Ancak Avrupa’da bu boyutlu bir modelin tercih edilmesi dar sokakların da etkisiyle zor.

Aracın ön tasarımında Wrangler modelinden izler görülecek ancak küçük detaylarla model kendisini farklılaştıracak. Kamuflajdan da fark edilen yeni LED farlar ön kısma sportif bir tarz katıyor. Aracın arka kısmı ise klasik pick-up görüntüsünde olacak. Büyük stoplar ve devasa yükleme alanı kapağı arkadaki detayları oluşturuyor.

Aracın toplam ağırlığını düşük tutmak için Jeep, alüminyum panelleri kullanacağını belirtirken motor olaraksa 3.6 litrelik V6 benzinli üniteden yana karar kılmış. Bu güç ünitesi de Amerika için uygunken Avrupa’da tercih edilmesi pek olası değil. Eğer ilerleyen zamanlarda küçük hacimli bir benzinli veya dizel ünite seçenekler arasına eklenirse o zaman modelin Avrupalı tüketiciler tarafından da tercih edilmesini bekleyebiliriz.

Yeni Jeep Scrambler
Yeni Jeep Scrambler