Yeni Hyundai Santa Fe Eylül’de yollara çıkıyor

Hyundai’nin 2 ay içinde piyasaya süreceği yeni nesil Santa Fe şimdiye kadar üretilmiş en iyi Hyundai olabilir mi?

PAYLAŞ
Yeni Hyundai Santa Fe 2018

Yeni Hyundai Santa Fe 2018 yılı bitmeden yollarda olacak. Ülkelere göre farklılıklar olsa da model Eylül’de asfaltla buluşacak.

Hyundai Santa Fe modelinin yeni neslini tanıtmak üzere. Aracı kısa süre sonra yollarda göreceğiz. Ancak firma bu aracı şimdiye kadar ürettiği en iyi otomobil olarak lanse etmek istiyor. Bunun için de özellikle modelin artırılan konforu ve teknolojik ekipmanlarından destek alacak.

Öncü modelden C ve D sütununda yüzde 41 daha fazla cam alanına sahip olan yeni neslin bu sayede iç mekanın daha ferah olduğunu belirten firma bu sayede 3. sırada oturanların ferah yolculuk yapacaklarını belirtiyor. Ayrıca genişleyen yaşam alanı sayesinde de tüm koltukların diz-baş ve omuz mesafesi konusunda iyileştirmeler yapılmış.

Yeni Hyundai Santa Fe 2018
Yeni Hyundai Santa Fe 2018

Yeni aracın iç mekanında da Hyundai’nin diğer modelleriyle ortak parçalar kullanılmasına rağmen kalitenin çok daha yukarıya taşındığı açıklanıyor.

Amerika’da benzinli Avrupa’da dizel

Yeni Santa Fe Amerika gibi pazarlarda 3.5 litrelik V6 benzinli motorla alınabiliyor. Ancak Avrupa’da model 2.0 litrelik dizel motorla alınacak. Bu motoru Tucson modelinde de görmüştük.

Ülkelere göre modelin lansmanı farklı tarihlerde yapılacak. Modelin ülkemizdeki satış tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

 

Yeni Hyundai Santa Fe 2018
Yeni Hyundai Santa Fe 2018