Hyundai Kona’ya 177 beygir yetmedi 250 beygire çıktı

Ülkemizde de satışa sunulan ve 177 HP ile sınıfının en güçlüsü olan Hyundai Kona, kısa süre sonra bir de N logolu 250 HP’lik versiyona kavuşacak.

PAYLAŞ
Yeni Hyundai Kona N

Yeni Hyundai Kona N geliyor. Ülkemizde 99 bin 900 TL’den kısa süre önce satışa sunulan modelin sportif versiyonu için çalışmalar başladı.

Hyundai Kona ülkemizde satışa çıktı ve kısa sürede 177 HP’lik güçlü motoruyla ses getirdi. Bu motoru tüketiciler Hyundai Tucson modelinden tanısa da küçük SUV sınıfındaki bu yüksek güç bir anda modelin rakiplerinden ayrılmasına neden oldu.

Her ne kadar bu yüksek güç beraberinde yüksek yakıt tüketimini de getirse, gücü severler için bu durum çok önem teşkil etmiyor.

Bu yüksek güç modeli sınıfının en iddialılarından biri yapsa da Hyundai şimdi de modelin N logolu daha güçlü bir serisini hazırlamak için düğmeye bastı.

Ne kadar güçlü olacak?

Hyundai Kona N ismiyle satılması planlanan yeni versiyonda 2.0 litrelik benzinli ve turbo destekli bir motor yer alacak. 250 HP güç üretecek olan araçtaki motor i30 N versiyonunda kullanılan bloktan başkası değil. Ancak bu versiyonda güç anlamında bazı değişiklikler olması söz konusu.

Aracın bu yüksek güçlü versiyonunda önden çekiş kullanılacak. Hyundai yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamada “Elbette farklı motor-şanzıman alternatifleri veya yürüyen aksamlar kullanabilirdik ancak elimizde çok başarılı ve bu modelle ortak parçaları olan i30 N aracımız var ve bu modelde onu referans alabiliriz” açıklamasını yaptılar.

Bu versiyonun satışına ise hemen başlanmayacak. Aracın 2020 yılında bir makyaj geçirmesi ve bu yeni versiyonun da o zaman satışa sunulması bekleniyor.