Hyundai i40 yenilenmiş yüzü ve özellikleriyle karşınızda

Hyundai i40 yenilenmiş tasarımı, yeni güvenlik özellikleri ve geliştirilmiş motor seçenekleriyle geliyor.

PAYLAŞ

Hyundai i40 yenilenmiş tasarımı, yeni güvenlik özellikleri ve geliştirilmiş motor seçenekleriyle geliyor. Yeni Hyundai i40 birçok yeniliği üzerinde barındıyor.

Yenilenen motor seçenekleriyle en son Euro 6d emisyon standartlarına uygun hale getirilen yeni i40 ile firma Avrupalı müşterileri hedefliyor. Ayrıca yenilenmiş Hyundai i40, sedan ve wagon seçenekleri de sunuyor.

Tazelenmiş dinamik tasarım

Tasarım açısından yapılan yenilikleri inceleyecek olursak, i40 ön cephesindeki güncellemelerle dikkat çekiyor. Hyundai i40 yenilenen ızgarasıyla birlikte, 18 inç’lik lastik seçeneği de sunmaya başlamış. Önceki modelde 16 ve 17 inç’lik alaşımlı jantlar sunan şirket, bu yeni jant seçeneğiyle müşterilere daha geniş bir yelpazede seçenekler sunmuş olacak..

Yeni i40 iki iç mekanda da bazı yenilikler sunuyor. Otomobilin kabinine eklenen kırmızı ve gri tonlarındaki döşeme seçenekleriyle birlikte; i40 müşterilerine toplamda dört farklı renk seçeneği sunmaya başladı.

Yeni aktif güvenlik özellikleri

Hyundai, i40’ın daha rahat ve güvenli bir sürüş sunması için, Hyundai SmartSense aktif güvenlik ve sürücü yardımı özellikleri ile donattı. Ayrıca İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), sürücüleri acil durumlarda uyarıyor, hatta gerektiğinde otonom olarak fren yapıyor. Sistem, otomobilin önünde bir araç algılandığında, 10 km/s hız veya daha yüksek hızlarda devreye giriyor.

Smartstream 1.6 litre dizel motor seçeneği

Hyundai, yeni Euro 6d Sıcaklık emisyon standartlarını karşılamak daha iyi bir sürüş performansı sunmak için motor seçeneklerini de tekrar elden geçirdi. Eskisine oranla daha iyi yakıt performansı sunan motorlarıyla i40 pazara; özellikle de Avrupa pazarına sağlam adımlarla girmeyi hedefliyor. Smartstream 1.6 litre dizel motor seçeneğine kavuşan i40; standart motor versiyonunda 115 PS gücü 6 vitesli manuel şanzımanla eşleştirerek 280 Nm tork üretiyor. Smartstream 1.6 litre dizel motorun yüksek performanslı versiyonu 136 PS güçle ve 320 Nm tork üretiyor ve 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla eşleştiriliyor. Alternatif olarak i40, 1.6 litre benzinli motorla da tercih edilebiliyor.

Yeni Hyundai i40
Yeni Hyundai i40

Yeni Hyundai i40