Yerli Hyundai i20 makyajlanıp yıl ortasında satışa sunulacak

Ülkemizde üretilen ve geçtiğimiz yıl 19 bin 432 adet satış başarısı gösteren küçük sınıfın önemli modeli Hyundai i20 bu yıl makyajlanarak yeni yüzüyle tüketicilerin karşısına çıkacak. Yeni Hyundai i20 geliyor.

PAYLAŞ

Ülkemizde üretilen ve geçtiğimiz yıl 19 bin 432 adet satış başarısı gösteren küçük sınıfın önemli modeli Hyundai i20 bu yıl makyajlanarak yeni yüzüyle tüketicilerin karşısına çıkacak. Yeni Hyundai i20 geliyor.

Almanya’da testleri devam eden makyajlı modelin en dikkat çeken kısmı ön tasarımı olacak. Özellikle i30 modelinde gördüğümüz gibi yeni nesil ızgara ve far yapısının kullanılacağı i20’de markanın yeni tasarım detaylarına yer verilecek. Arka kısımda bu karar sonrasında güncel modelden bir hayli farklı olacak. İki parçalı ve büyük yapılı stopların kullanılacağı otomobilde gövdeye yere yakın bir görünüm vermek için tampon altlarında eklentiler kullanılacak.

Henüz iç mekan fotoğraflanmamış olsa da özellikle i30 modelindeki gibi merkeze konumlandırılmış büyük multimedya ekranının kullanılmasını kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca dijital klima da donanımlar arasında olacak. Öncü modelde olmayan şerit takip asistanı gibi donanımların da eklenerek teknolojik özelliklerin artırılacağı i20’de kullanılacak motorlar ise büyük değişime uğramayacak. 1.0 litrelik turbo destekli motorda otomatik şanzıman ise nihayet sunulacak.

Cenevre’de sergilenecek olan model, yıl ortasında ise satışa sunulacak.

Yeni Hyundai i20
Yeni Hyundai i20
PAYLAŞ