Peugeot 508’in getirdiği ses Citroen’e de ilham verdi

Bir süredir sıkıntılı bir süreç yaşayan ve satışlarını istediği ortanda artıramayan Citroen geri dönüşünün kilit modeli olarak C5 Sedan’ı seçti.

PAYLAŞ
Yeni Citroen C5 2018

Yeni Citroen C5 2018 yılında tanıtılmayacak. Ancak merak etmeyin modelin lansmanı önümüzdeki yıl yapılacak.

Citroen’in yaptığı değişimlerin başında ürün gamını arazi araçlarına çevirmek geliyor. C4 ve C5 modellerini Cactus adı altında arazi aracına çeviren üretici şimdi de C5 Sedan modelini yenileyecek. Ancak bu kez radikal bir tasarım yapmak yerine modeli alıştığımız çizgilerle karşımıza çıkartacak.

Eskiden de ilham alacak

Geçtiğimiz yıl üretimi biten C5 Sedan’ın yeni neslinde abartılı çizgiler olmayacak, buna karşılık dikkat çekmek için tasarım önemli yeniliklere sahip olacak. Firma henüz bu konuda çok fazla açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ancak 1970’li yıllarda efsane olmuş modellerden izleri yeni araca adapte ederek yeni modelin başarılı olmasını istiyor.

Sedanlar bitmez

Geçtiğimiz yıl CEO Linda Jackson yaptığı açıklamada SUV’ların pazarının büyümesine rağmen sedan modellerin hala önemli bir talep gördüğünü ve bu karoser seçeneğini geri plana itmeyi düşünmediklerini belirtmişti. Hatta bu uğurda kardeş firma Peugeot, 508 modelini oldukça iddialı bir şekilde yenilemiş ve model daha yollarla buluşmadan büyük ses getirmesini sağlamıştı. Citroen de benzer tasarım detayları yeni aracını tasarlayacak.