Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayında satışa sunuluyor!

Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayından itibaren Türkiye yollarına çıkıyor. Kaç para olmasını tahmin ediyoruz?

PAYLAŞ

Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayında satışa sunuluyor. Yerine aldığı modele göre zorlanmadan daha iddialı olacak gibi görünüyor. Yeni C4 Cactus kaç paradan satışa çıkıyor? Yeni Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus kapsamlı bir yenileme operasyonundan geçti. İlk nesli ile istediğini bulamayan model biraz daha kompakt otomobilleri andıran tasarımı ve SUV sınıfında bu kez iş yapar gibi görünüyor.

Çukurdan geçtiğinizi anlamayacaksınız

Aracın asıl önemli yeniliği iAvrupa’da ilk kez sunulan kademeli süspansiyon yastıklarıyla donatılmış olması. Yani aracın süspansiyon sistemindeki bu eklenti ile koltuklar yollardaki darbelerden minimum şekilde etkileniyor ve darbe bu yastıklar tarafından absorbe edildiği için siz koltukta örneğin bir kasisten geçtiğinizi neredeyse anlamıyorsunuz bile. Bu teknolojiyi marka ilk olarak Çin’deki C5 Aircross modelinde tüketicilere sunmuştu. Şimdi ise bu yeniliği Avrupa’ya taşıdı.

Birleşik sürücü yolcu koltuğu gitti

Aracın iç mekanında da koltukların yeniden tasarlanması ile birlikte daha ferah bir yaşam alanı sunulmuş. Ayrıca birleşik sürücü ve yolcu koltuğuna da son verilmiş durumda. 2,6 metrelik dingil mesafesine sahip olan C4 Cactus toplam 4,17 metre uzunluğunda. Aracın orta konsolu yerini aldığı modele göre daha alçak tasarlanmış. Bu sayede hem ferahlık hissi artmış hem de görüş açıları iyileştirilmiş. Ancak konsolun ana hatları korunarak ilk nesille olan bağ kopartılmamış. Önceki nesilde olduğu gibi yeni modelde de cam tavana yer verilmiş. Bu tavan yine sabit ve açılmıyor. İlk modelde herhangi bir perde olmadığı için çok eleştiri alan cam tavan bakalım bu nesilde yine kullanıcılara sıkıntı yaşatacak mı?

Benzinli seçenekleri iyi

Yeni Citroen C4 Cactus en önemli kozunu zengin motor alternatifleriyle oynuyor. Araçta benzinli motorların giriş versiyonu 82 HP üreten PureTech iken en çok tercihin 110 HP güç üreten 1.2 litrelik turbo seçenekten yana kullanılması öngörülüyor. Bu motorun 130 HP üreten bir versiyonu daha olacak. EAT6 ise 110 HP’lik motorla alınabilecek.

Sonbaharda dizel otomatik geliyor

Dizel ürün gamında ise 100 beygir güç üreten versiyon sunuluyor. Bu yıl sonbaharda dizel motorda otomatik vites seçeneği de olacak. Ancak otomatik vitesle motorun gücü de 120 HP’ye yükselecek.

Yeni Citroen C4 Cactus

Aracın satışına pek çok ülkede başlandı bile. Ülkemizdeyse Haziran ayında yollara çıkıyor. Almanya’da yeni nesil eski nesilden 900 Euro daha pahalıya satılıyor. Yaptığımız küçük bir hesapla Yeni Citroen C4 Cactus’ün ülkemizde 110 bin liradan satılacağını tahmin ediyoruz.

Yeni Citroen C4 Cactus
Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayında geliyor
Yeni Citroen C4 Cactus
Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayında geliyor
Yeni Citroen C4 Cactus
Yeni Citroen C4 Cactus Haziran ayında geliyor