Yeni BMW M5’i pistte kullandık tadına doyamadık

BMW'nin yenilenen M5 modelini, Intercity İstanbul Park'ta kullanma fırsatı bulduk ve keyifli bir zaman geçirdik.

PAYLAŞ
Yeni BMW M5 yorum

BMW’nin geçtiğimiz aylarda yenilenen modeli, yeni BMW M5 Türkiye’ye geldi. Intercity İstanbul Park’ta kullanma fırsatı yakaladığımız otomobilin tadı resmen damağımızda kaldı. Yeni BMW M5 yorum

Yeni M5 kaslı görüntüsü ile oldukça etkileyici görünüyor. Özellikle büyük fren diskleri ve kaslı tamponları, otomobilin sportif görüntüsünü güçlendiren detaylar arasında yer alıyor.

Dışarıdan ilk baktığınızda otomobilin sportif bir sedan olduğunu anlamak çok kolay. Fakat sportifliğin dışında otomobil aynı zamanda oldukça konforlu.

Yeni BMW M5 gücünü başarılı bir şekilde yola aktarıyor

BMW M5’in kaputunun altında 4.4 litrelik V8 motor yer alıyor. 600 HP güç ve 750 Nm tork üretebilen bu motor, gücünü dört tekerleğe birden aktarma özelliğine sahip. Tabii kullanıcısı isterse bu gücü sadece arka tekerleklere de yönlendirebiliyor.

Pist içerisinde otomobilin limitlerini yakından inceleme fırsatı bulduk ve yeni M5’in oldukça dengeli ve hızlı bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle virajlara girerken otomobilin limitlerini zorladık fakat bütün çabalarımıza rağmen çekiş kontrol sistemi, otomobilin dengesinin bozulmasına bir türlü izin vermedi. Ayrıca M5’te yer alan karbon seramik frenler, yüksek hızlarda bile onlara verilen görevi yerine getirmeyi başarıyor. Fren noktasında yaptığımız sert frenlere karşılık otomobil çizgisini bozmadan durmayı başardı.

BMW M5 Teknik Özellikleri

Maksimum gücü: 600 HP
Maksimum torku: 750 Nm
0-100 km/s hızlanması: 3.4 saniye
Maksimum hız: 250 km/s
Yakıt Tüketimi: 8.2/10.5/14.5 lt/100 km
Yeni BMW M5 yorum
Yeni BMW M5

Yeni BMW M5 yorum