Yeni BMW 8 Serisi 2018’de yollarda olacak

BMW, yaşlanan 6 Serisi’nin yerini alacak olan 8 Serisi’nin son hazırlılarını tamamlamak üzere. Daha önce de objektiflere takılan model bu kez abartılı ve hatlarını belli etmeyen bir kamuflaj yerine çizgilerini belli eden bir kostüm giymiş halde Automedia’nın objektiflerine yakalandı.Yeni BMW 8 Serisi 2018'de yollarda olacak

PAYLAŞ

BMW, yaşlanan 6 Serisi’nin yerini alacak olan 8 Serisi’nin son hazırlılarını tamamlamak üzere. Daha önce de objektiflere takılan model bu kez abartılı ve hatlarını belli etmeyen bir kamuflaj yerine çizgilerini belli eden bir kostüm giymiş halde Automedia’nın objektiflerine yakalandı.Yeni BMW 8 Serisi 2018’de yollarda olacak

BMW 1999 yılında 8 Serisi’nin üretimini durdurduğunda bu sınıfta büyük bir boşluk oluşmuştu. Üretilen 6 Serisi bu boşluğu doldurmaya çalışmış olsa da 8 Serisi gibi bir ikon olmayı başaramamıştı. Şimdi ise modelin tekrar üretime girmesini bekleyen büyük bir kitle var. Elbette bu aracı satın almak yine çok kolay olmayacak ancak onun yollarda olmasını bilmek bile güzel bir duygu.

Bu büyük Gran Coupe bu kez öncüsünden farklı olarak turbo destekli motorlardan güç alacak. Aracın değişen motor teknolojisi göz önüne alındığında çok daha güçlü ancak yakıt ekonomisi açısından daha başarılı olacağı da bir gerçek. BMW’nin yeni nesil motorları ve 8 ileri otomatik şanzımanıyla kombine edilecek olan 8 Serisi, arkadan itişli olacak. Modelin xDrive versiyonu da olacak ve bu dört tekerlekten çekiş sistemi bazı modellerde standart olarak sunulacak.

Aracın altyapısında 7 Serisi’nin temeli kullanılacak. Bu sayede bu büyük coupe yolcularına oldukça ferah bir yaşam alanı sunacak. 4 koltuklu tasarlanan aracın arkasında da büyük bir yükleme alanı olacak.

Fotoğrafları çekilen modelin arkasında 2 egzoz çıkışı olması test edilen aracın M8 olmadığını da ortaya koyuyor. Daha önce 4 egzoz çıkışlı versiyon da yakalanmış ve M8’in üretileceği açıklanmıştı.

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan BMW 8 Serisi bakalım Gran Coupe’ler içinde zirvenin sahibi olabilecek mi?

Yeni BMW 8 Serisi
Yeni BMW 8 Serisi
Yeni BMW 8 Serisi
PAYLAŞ