VW T-Cross hakkında ipuçları vermeye devam ediyor

VW, yakında tanıtılacak kompakt SUV’u T-Cross hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. Yayınlanan teaser’da bu sefer de T-Cross’un praktiliği vurgulanıyor.

PAYLAŞ

Volkswagen, yakında tanıtılacak kompakt SUV’u T-Cross hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. Yayınlanan teaser’da bu sefer de T-Cross’un praktiliği vurgulanıyor. VW T-Cross önümüzdeki yıl geliyor.

En son yayınlanan teaser görüntüsünde, T-Cross’un arka koltuğunun pratikliğine değinilmiş. Öne kaydırılan arka koltuk T-Cross’un bagaj hacmini 385 lt’den 455 lt’ye çıkarıyor; arka koltuk katlandığında ise otomobilin bagaj hacmi 1281lt’ye kadar genişliyor.

Arka yolcu koltuğu kompakt SUV’a sığmayan uzun ve büyük yüklerin taşınması için tamamen düz bir şekilde yatırılabiliyor.

Volkswagen T-Cross hakkında uzun zamandır ipuçları veriyor. Şirket, geçtiğimiz ay da tamamen kamuflajlı bir üretim arabasını ortaya çıkarmıştı. Otomobilin 4107 mm uzunluğunda ve 1558 mm yüksekliğinde olacağını biliyoruz. Bu da T-Cross’un, T-Roc’a oranla daha kısa, fakat aynı zamanda daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

12 farklı renk seçeneği

12 farklı renk seçeneğiyle sunulacak olan T-Cross’un, sadece bir adet çift renkli boya seçeneği olacak. Buna rağmen otomobilin iç kısmında çift renkli döşeme ve kaplama seçeneklerinin sunulması bekleniyor.

Otomobilin iç kısmına geçtiğimizde ise önümüze birçok dijital seçenek geliyor. 8.0 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı, LED ışıklandırmalar, kablosuz akıllı telefon şarjı, anahtarsız giriş ve 300W ses sistemi bu seçeneklerden bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross

Önden çekişli olacak T-Cross’un gücü ise; 70 kW turbo-dizel motor seçeneği ile birlikte 70 kW, 85 kW ve 110 kW üç turbo şarjlı benzinli motor seçeneklerinden gelecek.

Standart donanım fazlasıyla cömert olacak

Otomobilin standart donanımı fazlasıyla cömert olacak. Otonom acil frenleme sistemi ve şerit takip sisteminin T-Cross’ta standart olarak gelmesi bekleniyor. Kör nokta takip sistemi ve arka çapraz uyarı sisteminin ise yüksek donanım paketlerinde sunulması bekleniyor.

Önümüzdeki yıl tanıtılacak Volkswagen T-Cross’un, 2019 yılı içerisinde showroom’lardaki yerini alması bekleniyor.

VW T-Cross