Bu VW Arteon pistteki zincirlerini kırıp yollara atıldı

0'dan 100 km/s hıza 4 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşan Arteon isteyenler bu tarafa. Bu otomobil sizi fazlasıyla şaşırtacak.

PAYLAŞ
VW Arteon R

Avustralya’lı bir grup, VW Arteon R modelini alıp modifiye etti. Yapılan işlemler sonucunda Arteon R, iki kat güce ve performansa sahip oldu. Volkswagen, Arteon’nun sportif versiyonu R’a 2.0 litrelik turbo benzinli motora yer verdi. 280 beygir güç ve 350 Nm tork üretebilen standart motorun performansı yapılan işlemler sonucunda iki katına çıkartıldı.

VW Arteon R 490 beygir güç üretiyor

Otomobilin yazılımını, egzoz sistemini ve turbosunu değiştiren grup, Arteon’nun içinde canavarı ortaya çıkartmayı başarmış. Stage 3 olarak tabir edilen 3 derece modifiye işleminde, otomobilin turbosu büyütülmüş. Büyütülen turboya göre yeniden ayarlanan yazılım ve egzoz sistemi bu otomobilin 490 beygir güç ve 600 Nm tork üretmesini sağlamış. Tabii tüm bunlar bu kadarla sınırlı değil. Standart model 0’dan 100 km/s hıza 6.5 saniyede ulaşabilirken bu model 3.9 saniyede ulaşabiliyor. Aradaki 2.6 saniyelik fark Arteon’nun büyük bir gelişme gösterdiğinin kanıtı.

VW Arteon R