Volvo kendi hazırladığı uygulamayla Yandex’e rakip oldu

Volvo yeni 'M' markasını duyurdu. Bu yenilik ile firma müşterilerine A noktasından B noktasına gitmek için farklı yollar sunmaya hazırlanıyor.

PAYLAŞ

Volvo Car Mobility; mobilite servisleri dünyasına adım atacağı yeni ‘M’ markasını duyurdu. Volvo M markası ile müşterilerine A noktasından B noktasına gitmek için farklı yollar sunmaya hazırlanıyor.

Şirket şu anda; kullanıcılarına mobilite sunacak uygulama tabanlı bir hizmet için neyin gerekli olduğunu daha iyi anlamak amacıyla, potansiyel kullanıcıların ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını araştırıyor.

2019’da yayınlaması bekleniyor

ABD ve İsveç’te 2019 ilkbahar ya da sonbaharında tamamlanıp piyasaya sürülmesi beklenen bu uygulamayla Volvo, araçlara ve hizmetlere dijital bir uygulama aracılığıyla isteğe bağlı, güvenilir erişim sağlamayı hedefliyor.

Volvo Car Mobility CEO’su Bodil Eriksson yaptığı açıklamada, “Şu anda mevcut olan hizmetler çoğunlukla taksi ya da toplu taşıma alternatifleri sunuyor. Biz ise insanların sahip oldukları arabaları kullanma şekline odaklandık, bu da bizi diğerlerinden ayırdı. Bu deneyim için gerçek bir alternatif sunmayı amaçlıyoruz. Bu alternatif yaşam şartlarımıza uygun bir şekilde günlük işlerimizi tamamlamamızı ve değerli zamanımızı en etkin şekilde kullanmamızı sağlamalı. Biz bu alanda premium bir deneyim sunma fırsatını görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Volvo, mobilite servisi sağlamayı hedeflemek konusunda yalnız değil. Özellikle Ford, bu alana geçiş konusundaki isteğiyle diğer firmalara göre ön plana çıkıyor. Değişen tüketici tercihleri ve artan tıkanıklık sorunları karşısında şirket, insanları A noktasından B noktasına taşımak için farklı seçenekler sunmayı planlıyor.

Detaylarınının yeni şekillenmeye başladığı mobilite servislerinin yanı sıra Volvo, XC40’ın piyasaya sürülmesiyle ‘Care by Volvo’ leasing paketleri üzerinde de çalışmalar yapıyor.

Avrupa’da bu uygulama ile, sahipleri araçlarını dijital bir anahtar kullanarak arkadaşları veya aileleriyle paylaşabilecek. Ayrıca bir uygulama kullanarak arabanın temizlenmesi ve yakıt alımını gibi ihtiyaçlarını organize edebilecekler.