Volkswagen ve Seat modellerinde güvenlik sorunu!

Volkswagen ve Seat'in ülkemizde ve Dünya genelinde en çok satan Arona, Ibiza ve Polo modellerinde emniyet kemeri sorunu çıktı. Yetkililer bunun için çalışmalara başladı.

PAYLAŞ

Volkswagen ve Seat emniyet kemeri sorunu ile gündeme geldi. Arka orta koltukta oturanlar tehlikede!

Seat’in yeni modellerinde ve Volkswagen Polo, güvenlik sorunu ile gündemde. Arona, Ibiza ve Polo modellerinde yaşanan sorun yolcu güvenliğini tehdit ediyor.

Volkswagen sözcüleri durum ile ilgili araştırma sonucunda hatayı kabul ettiler ve bunun düzeltilmesi için en kısa zamanda araçlarını geri çağırmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Volkswagen ve Seat emniyet kemeri sorunu

Otomobillerde yaşanan sorunun nedeni arka tarafta bulunan ikinci emniyet kemerinden kaynaklanıyor. Ortada oturan yolcu emniyet kemeri geyik testlerinde ve ani şerit değiştirmelerde yolcuyu sıkmak yerine serbest kalıyor. İlk etapta kullanıcı hatası olduğunu düşünen yetkililer testi birden fazla denediklerinde olayın tekrarlandığını gördüler.

Volkswagen yetkilileri emniyet kemeri sorunu için hızlıca çözüm çalışmalarına başlamış olsada, otomobiliniz servise götürene kadar arka orta koltukta yolcu taşımamanız öneriliyor.

http://www.otostil.com/category/yenilikler/