Volkswagen Grubu CEO’su değişiyor

Porsche'deki görevini bırakarak Volkswagen grubunun CEO'su olan Matthias Mueller'in ayrılacağı haberleri ortaya çıktı.

PAYLAŞ
Volskwagen grubu

Volkswagen Grup, marka yönetim sisteminde değişiklik yapacak! Yönetim değişikliği kapsamında Porsche’deki görevinden ayrılıp CEO olan Mueller görevden ayrılacak. Konuyla alakalı markaya, değişikliklere uyum göstereceğini belirten Muller’in Herbert Diess’in yerine geçirilmesi planlıyor. Yönetim tarafında yapılacak bu değişikliğin Volkswagen Grubun zamanında yaşadığı emisyon sıkandalı ile ilgili olduğu söyleniyor.

Markanın yanıltıcı yazılımlı otomobillerinden dolayı aldığı cezalar, geri çağırdığı otomobiller ve dizel motorları üzerindeki değişimler Amerika ve Avrupa’daki yetkili birimleri memnun etmediği düşünülüyor. Volkswagen Grubu bu durumu düzeltebilmek adına markada köklü değişimler yapmayı düşünüyor ve bunun içinde ilk atımı atmış bulunuyorlar.

2015 yılında yaşanan bu tatsız olayı Volkswagen Grubu geride bırakmak için elinden geleni yapıyor. Bunun içinde 2015 yılında BMW markasından Volkswagen’e geçen Diess’in atanacağı söyleniyor. 2015 yılında yaşanan olaylar sonucunda kontrolü eline alan Mueller’in sözleşmesi 2020 yılında son bulacak.

Cuma günü gerçekleştirilecek toplantının ardından Volkswagen Ticari araç bölümünün halka arzı gerçekleştirilebilir.Elektrikli otomobil konusunada yatırım yapan firma, cuma günü gerçekleştirilecek toplantısında bu konularada yer verecek.

Volkswagen grubu
Volkswagen Grubu Ceo’su Matthias Mueller (sağda)