VW elektrikli otomobil konusunda hedefleri yüksek tutuyor

Elektrikli otomobil pazarı büyürken Volkswagen'de bunun ilgili açıklamasını yaptı ve 2025 yılına kadar olan satış rakamı planından bahsetti.

PAYLAŞ

Elektrikli otomobillere olan rağbete karşılık, markalarda modellerini ve üretim adetlerini arttırmaya devam ediyor. Volkswagen elektrikli otomobil pazarından oldukça umutlu ve bunun için kendine iki adet hedef belirlemiş durumda. 2020 yılına kadar 150.000 adet elektrikli otomobil satmayı planlıyan firma, asıl hedefinin 5 yıl sonrası olduğunu net bir şekilde belirtiyor.

Volkswagen elektrikli otomobil konusunda 2025 yılını hedef alıyor

2020 yılına kadar 150.000 adetlik satışı gerçekleştirmeyi planlayan Volkswagen, 5 yıl sonrası için tam 1.000.000 adetlik bir hedef olduğunu belirtiyor. 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde bu kadar yüksek bir rakama ulaşabilmeyi planlayan marka, model sayılarını arttıracak.

Volkswagen Grubu, elektrikli otomobiller için yeni bir platform geliştiriyor. MEB olarak adlandırılan yeni nesil platformun zemininde bataryalar yer alıyor. Otomobilin ağırlık dengesini aşağıya çeken bu özellik, Audi, Seat, Skoda ve Volkswagen dahil olmak üzere grup çatısında üretilen bütün modellerde yer alacak.

Volkswagen elektrikli otomobil