Volkswagen Arteon otostil testinde

Volkswagen Arteon yeni sunulmaya başlanan 1.5 litrelik benzinli motoruyla benzinli otomatik isteyenlere de hitap eder hale geldi. Baştan söyleyelim korkmayın bu motor da isteklerinizi karşılayabilir.

PAYLAŞ
Volkswagen Arteon otostil testinde

Volkswagen Arteon otostil testinde 1.5 litrelik benzinli motor küçük hacim isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Yeni Arteon, ülkemize iyi bir giriş yaptı ve kısa sürede hemen konuşulur model haline geldi. Ancak modelde sadece 2.0 litrelik dizel motorun sunulması benzinli motor sevdalılarının modele ön yargıyla yaklaşmasına neden olmuştu. Ancak bu sorun satışa sunulan 1.5 litrelik silindir deaktivasyon özellikli motorla aşıldı ve Arteon görünen o ki önümüzdeki dönemde satış adetlerini daha da yukarı taşıyacak.

1Sportif görünüm

Arteon’un dış tasarımı her iki motorda da çok etkileyici. Araçta sunulan R –Line donanım paketi de görselliğe olumlu katkı sağlıyor. Dış tasarımda iki motor birbiriyle aynı. Eğer daha az dikkat çeken bir aracım olsun istiyorsanız o zaman VW size Elegance paketi sunuyor.

Profilden alçalan tavan çizgisi ve geniş çamurlukların dikkat çektiği Arteon 563 litrelik oldukça etkileyici bir bagaj alanına sahip. Liftback bagaj kapağı sayesinde yükleme yapmak da kolay.

2İç mekan geniş ve kaliteli

Arteon’un iç mekanı ise Passat ile büyük benzerliklere sahip. İç mekan özgünlükten uzak olsa da malzeme kalitesi bir hayli yüksek. Özellikle konsolun üst kısmındaki plastik malzeme sınıfın en iyilerinden. Buna karşılık alt kısımlarda yine sert plastiklere yer verilmiş. Çıtasız kapı tasarımıyla coupe algısını güçlendiren Arteon’da bu kapı tasarımı nedeniyle yüksek süratlerde iç mekana gürültü yansıyor.

Aracın direksiyon sistemi ise oldukça hassas ve sportif sürüşleri destekliyor. R-Line donanımda büyük jantların kullanılması ile de yol tutuş oldukça başarılı. Şasinin rijitliği sayesinde direksiyon başında kendinizi güvende hissediyorsunuz.

3En büyük kozu donanımı

 

Yeni Arteon 1.5 TSI ACT 150 HP DSG, ‘Elegance’ ve ‘R-Line’ olmak üzere 2 farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Elegance donanım seviyesinin konfigürasyonu, premium sınıfa has bir donanım ve stil sunarken; R-Line donanım seviyesi ise, sportif tasarım öğelerine sahip. Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde standart olarak 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, dinamik viraj farı özelliğine sahip LED “High” ön farlar, dinamik sinyale sahip LED stop lambaları, kolay açılır / kapanır bagaj kapağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, Alcantara/ Vienna döşemeye sahip koltuklar, Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, progresif direksiyon ve 3 renkli ambiyans aydınlatma sunuluyor.

4Fiyatı nasıl?

Arteon bu motor seçeneğinde de iki donanı paketinde aynı fiyat etiketine sahip. 243 bin 900 TL ucuz değil ancak aracın sınıfı ve özellikleri düşünüldüğünde kabul edilebilir.