UBER yeniden serbest mi? Turizm için mi kullanılacak?

Uber konusunda dün geç saatlerde yeni bir gelişme yaşandı. Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından Uber'e yasak gelmiş ve turizm amaçlı hizmet vereceklere de yaptırımlar getirilmişti.

PAYLAŞ

Çok tartışılan Uber hakkında yeni bir gelişme daha yaşandığı haberlere yansıdı. En az 7 yolcu ve yolculuk öncesi Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirim zorunluluğu kalktı. Uber serbest oldu

Uber konusunda dün geç saatlerde yeni bir gelişme yaşandı. Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından Uber’e yasak gelmiş ve turizm amaçlı hizmet vereceklere de yaptırımlar getirilmişti.

Neydi bu yaptırımlar?

Bunlardan ilki araç içinde 7 kişiden daha az yolcu taşınmaması zorunluluğuydu. Yani 6 kişiyle bile yolculuk yapılması yasaklanmıştı. Bunun yanında yolculuğun 12 saat öncesinden Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesi gerekiyordu.

Yeni düzenleme nasıl?

Turizmcilerin sevindiği iddia edilen gelişmede bu iki madde şartı kaldırıldı. Yani artık bildirim yapılmayacak ve araç içinde 1 kişi bile yolculuk yapabilecek.

Uber serbest oldu