TürkTraktör’den çiftçilere güvenli sürüş eğitimi

TürkTraktör, Erenler fabrikasında çiftçilere güvenli sürüş eğitimi verdi.

PAYLAŞ
TürkTraktör çiftçiler

TürkTraktör çiftçiler için bir etkinlik düzenledi.

Dünya Çiftçiler Günü, 14 Mayıs 1984 tarihinden beridir her yıl kutlanıyor. Bu güne özel olarak olarak traktör şirketi TürkTraktör, çiftçilere bir kutlama etkinliği gerçekleştirdi. TürkTraktör’ün Erenler Fabrikası’nda düzenlenen etkinlikte çiftçilere öncelikle fabrika gezdirildi. Bu gezi sayesinde üretim süreçlerini gören çiftçiler, aynı zamanda traktörü kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve verimi arttırmak için yapmaları gerekenleri uzmanlardan öğrendiler.

Çiftçilerin etkinlikte en çok üzerinde durduğu nokta ise Türk Traktör Finans’ın çiftçilere sağladığı krediye erişim imkanı ve ‘KDV Bizden’ kampanyası oldu.

TürkTraktör çiftçiler için proje başlattı

Etkinlikte, Sakaryalı çiftçiler TürkTraktör Akademi Eğitmenleri’nden güvenli sürüş eğitimi aldılar. Eğitmenler, çiftçilere teorik bilgilendirme yaptı. Ayrıca güvenli traktör ve ekipman kullanımını gerçekleştirdiler.

TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, tarımda sürdürülebilirliği sağlarken, sektörün gelişimini desteklemek adına farklı projeleri de hayata geçirdiklerini belirterek, ‘Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım’ projesini başlattıklarını söyledi. Bu projeyle iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çektiklerini dile getiren Votta, 2018 yılının başından beri Manisa, Ankara, Diyarbakır, Adana ve Manisa Salihli’de eğitmenlerinin çiftçilere güvenli traktör ve ekipman kullanımı eğitimleri verdiğini ifade etti.

TürkTraktör çiftçiler
TürkTraktör Dünya Çiftçiler Günü etkinliği düzenledi.