Sızıntılara doymayan Toyota Supra işte böyle olacak

Uzun süredir heyecanla beklenen ve çeşitli görüntüleri yayınlanan Supra, bu sefer üretime hazır haliyle yayınlandı.

PAYLAŞ
Toyota Supra 2020

Toyota’nın yeniden doğan Supra’sı, otomobilin önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Detroit Otomobil Fuarı’ndaki ortaya çıkışından önce bir kez daha internete sızdı. 2020 model Toyota Supra yine internete sızdı.

Toyota Supra 2020 yılında yollarda

Yaşanan ilk sızıntı bir taşıma kamyonunun içinde çekilen fotoğrafla meydana gelmişti ve Toyota Supra’nın ön tarafını gösteriyordu. Aracın farları ve ızgarası hakkında bize fikir veren bu sızıntı, modelin ön kısmındaki detayları gözler önüne seriyordu.

Bir sonraki yaşanan sızıntı ise, Supra MKV forumunda meydana geldi ve bize otomobilin arka tarafı hakkında bazı ipuçları veriyor. Bu sefer otomobilin tanıtım görseli yayınlandı. Yayınlanan görselde otomobilin bütün detayları net bir şekilde görünüyor ve daha önce sizinle paylaştığımız fotoğrafları destekliyor.

Yeni Supra, isim plakasının beşinci neslini temsil edecek ve BMW Z4 ile aynı platformu paylaşacak. Supra’nın 335 beygir gücünde olması ve 5 saniyede 100 km/s hıza ulaşması bekleniyor. Ayrıca modelin bir hibrit versiyonunun da olması bekleniyor.

Yeni Supra’nın satışları önümüzdeki yaz başlayacak ve ilk örnek 2020 model olarak karşımıza çıkacak.