Toyota alternatif enerjiyi tırlarla tanıştırdı

Toyota'nın 2017'de piyasaya sürdüğü hidrojen yakıt hücreli tır Alpha’nın ikinci nesli Michigan'da tanıtıldı.

PAYLAŞ

Toyota’nın 2017’de piyasaya sürdüğü hidrojen yakıt hücreli tır Alpha’nın ikinci nesli Michigan’da tanıtıldı. Beta olarak anılan bu yeni tır, Project Portal programının bir parçası. Toyota Project Portal Beta tanıtıldı.

Beta, 2017 yılında tanıtılan Alpa’nın ikinci iterasyonu ve çok daha geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza geliyor Daha fazla menzil ve daha fazla kabin alanı sunan Beta, aynı zamanda Alpha’dan çok daha kullanışlı olması için tasarlanmış. Toyota’ya göre Beta, ticari kullanım için de çok daha iyi çözümler sunacak.

Sıfır emisyonlu kargo taşımak için üretilmiş tır, Toyota’nın bu alanda yürüttüğü birçok projeden sadece bir tanesi. Alpha modeli 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden beri hidrojen yakıtlı piller konusunda kaydedilen ilerleme, Beta’da meyvelerini göstermeye başlamış.

Daha fazla menzil daha çok alan

500 kW’dan fazla güç ve 1796 Nm’lik tork üreten tır, 670 beygir gücünde. Beta’daki hidrojen depolama tankları da, dingil mesafesini uzatmayacak ve kabinde daha fazla boş alan yaratacak şekilde yeniden yapılandırılmış. Böylece Beta, sürücüsüne daha rahat ve geniş bir yaşama ve uyuma alanı sunuyor. Tırın artırılmış manevra kabiliyeti ise sürücülerin işini fazlasıyla kolaylaştıracağa benziyor.

Sonbaharda Long Beach ve Los Angeles limanlarında kargo taşımaya başlayacak olan Beta, uzun vadede Long Beach lojistik tesisindeki emisyon salımını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Toyota Project Portal Beta