Toyota HiLux GR Sport Brezilya’da ortaya çıktı

Toyota, HiLux GR Sport’u Brezilya'daki Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkardı.

PAYLAŞ

Toyota, HiLux GR Sport’u Brezilya’daki Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Şirketin Gazoo Racing Performance bölümünün katkılarıyla geliştirilen Toyota HiLux GR Sport, HiLux’ün spor temalı versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Toyota HiLux GR Sport, performanstan ziyade sportif bir görünüm sunmak için tasarlanmış bir pickup. HiLux GR Sport, Güney Amerika’da bulunan öncü SRX varyantına dayanıyor. Daha sert ön süspansiyonlara sahip araç, Gazoo Racing tasarım parçalarıyla birlikte oldukça sportif bir görünüme sahip olmuş. Aracın petek ızgarasında bulunan Toyota rozeti, aracın belirli yerlerlerindeki GR rozetleri ve mat siyah detaylar ile birlikte HiLux GR Sport’a agresif bir görünüm kazandırmış. HiLux GR Sport’un iç mekanına geçtiğimizde de bizi GR rozetleri karşılıyor.

175 beygir güç

Gücünü 2.8 litrelik dört silindirli turbo-dizel motorundan alan HiLux GR Sport, 175 beygir gücünde ve 450 Nm tork üretiyor. HiLux GR Sport sadece Latin Amerika’da altı ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş ile satışa sunulacak.

Toyota HiLux GR Sport’u şirketin Arjantin’deki Zarate fabrikasında üretecek.

Toyota HiLux GR Sport