Cezalandırmayla susacağımızı zanneden kafalar kalıcı olamaz

Devir değişiyor ama kafalar ne yazık ki değişmiyor. O büyük büyük markaların küçük hesapları nedeniyle markalar zor günler geçiriyor ve geçirmeye devam edecek.

PAYLAŞ
stil yayıncılık 2018 hedefleri

Otostil yazmasın ki o olay duyulmasın istiyorlar. Ama dijital dünyada bir şeyin gizli kalması mümkün değil bunu bilmiyorlar.

Biz tartışmasız en çok ziyaret edilen portalız ve sosyal medyamız da pek çok dev markanın sosyal medya hesaplarından daha aktif ve daha fazla etkileşimli. Bunu sadece biz değil rakamlar da söylüyor.

Bunun olması için çok çalışıyoruz. Hem ben hem de ortağım Murat Tosun biraz da deli cesaretiyle girdiğimiz bu sektörde elimizi taşın altına koymaktan kaçınmadık ve siz okuyucularımıza içimizden gelerek, geceleri kafamızı yastığa rahatça koyabileceğimiz yalan dolan olmayan bir yayın grubu karşınıza çıkmak için bu yola çıktık.

Çok şükür 5. yılımızdayız.

Elbette bu süreçte bizi çok üzen olaylar da oldu, çok gururlandıran anlarda… Şu anda ise hem gururlu hem mutlu ancak bir o kadar da kızgınız.

Son günlerde gerek otomotiv basınında gerekse otomotiv firmalarında goy goyun bini bin para.

Günde 100-200 kişinin ki o da sektördekiler zaten; girdiği internet sitelerinin sahipleri rakamlarını milyonlarla telaffuz eder hale geldiler.

Arkadaşlar yapmayın; biraz araştırın. Her şeyden önce değil 1 milyon, günde 10 bin kişinin girdiği internet siteleri sizin öyle yılda 20-25 dolar verdiğiniz serverlarla bu işi yapamaz. Yapsaydı biz deli miyiz ki kendimize özel server alalım!

Şu anda günlük 100 bin tekil kullanıcıya ulaştık ve inşallah bu rakamı daha da artıracağız.

Ancak elbette bunun olması için dik duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz.

Hala bu devirde bizi test arabası vermemek, lansmana davet etmemekle yıldırabileceklerini sanan aklı evvellere karşı aynı duruşumuz ve haberciliğimiz devam edecek.

Bu arada şunu da hatırlatayım; bu tarz muamelelere maruz kalmamızın nedeni yalan haber vs yapmak değil; eğer öyle olsa zaten bu işe mahkemeler karar verirdi. Biz sadece tüm dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri, hangi firmaların satış kaybettiğini, hangisinin son zamanlarda atağa kalktığını yazdık ve yazmaya devam ediyoruz.

Çok şükür ki bunun karşılığı olarak da sosyal medyada haftada 5 milyona ulaşabiliyoruz.

Varsın test arabası vermesinler; 100 TL’ye daha onlar test aracını plakalandırmadan kiralama şirketlerinden kiralarız…

Varsın lansmana çağırmasınlar, yabancı partnerlerimizden o aracın sürüş izlenimini alırız…

Varsın reklam vermesinler; satışlarla yolumuza devam ederiz…
İşte bu yüzden dijitalleşen dünyada bu tarz çocukça korkutma hamleleri sadece komik oluyor.

Mert Duran

mert@otostil.com