Nisan ayrılıklarla geldi Oyak Renault tepe ismi de değişti

Renault Türkiye'de tepe isim değişikliği biraz erken mi yaşandı? Uzun yıllar sonra artık yönetim Türk yöneticinin değil.

PAYLAŞ

Nisan ayı ayrılıkları da beraberinde getirdi. Geçen yılın şampiyon ekibi Renault Türkiye’de de en üst yönetimde önemli bir ayrılık yaşandı. Renault Türkiye haberleri 2018

Nisan ayında taşlar yerinden oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılı şampiyon olarak tamamlayan Renault Türkiye’de de ayrılık yaşandı. Renault Türkiye haberleri 2018

Artık direksiyon Türk yöneticilerde değil

Renault Türkiye’de yaşanan bu değişim beraberinde çok önemli bir gelişmeyi de getirdi. Oyak Renault’da direksiyon çok uzun yılların ardından artık Türk yöneticinin elinde değil. Oyak Renault Genel Müdürlüğü görevine Fransız bir yönetici geldi.

Değişim biraz erken mi oldu?

Oyak Renault’da Mayıs 2016’dan bu yana Genel Müdür olarak görev yapan Tunç Başeğmez Oyak Renault Yönetim Kurulu’na atanırken, ondan boşalan Genel Müdürlük görevine ise Antoine Aoun getirildi. 2016 yılında bu göreve gelmesinin ardından Tunç Başeğmez’in görevi devretmesinin erken olduğunu düşünenlerin sayısı bir hayli fazla.

Tunç Bey ayrılmadı yönetime geçti

Oyak Renault’un Genel Müdürlüğü’ne 1 Nisan 2018 tarihi itibariyle Antoine Aoun getirildi. Mayıs 2016’dan bu yana Oyak Renault Genel Müdürlüğü’nü yürüten Tunç Başeğmez ise Oyak Renault Yönetim Kurulu’nda Renault Grubu’nu temsil edecek.

Yeni Genel Müdür Antoine Aoun kimdir?

İş hayatına 1988’de Renault Grubu’nda Araştırma Müdürü olarak başlayan Antoine Aoun, kariyerine Renault Grubu içinde; Motor Yönetim Sistemleri Satın Alma Müdürü ve Uluslararası Satın Alma Birimi Direktörü olarak devam etti. Daha sonra Nissan- Renault İttifakı’nın Rusya Satın Alma Direktörlüğü’ne getirilen Aoun, 2008 yılında Renault Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi. 2012 yılında Renault Dacia Satın Alma Direktörlüğü’nü, 2015-2016 yılları arasında Renault- Nissan İttifakı Satınalma Organizasyonu Projeler ve Destek Birimlerinden Sorumlu Global Direktörü olan Aoun, son olarak ittifakın Satın Alma Global Direktörlüğü görevini yürütüyordu. 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren Oyak Renault Genel Müdürlüğü’ne atanan Aoun, Elektronik Mühendisi ve Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezinden de nükleer fizik dalında ‘Doktor’ unvanına sahip.

Antoine Aoun (solda) ve Tunç Başeğmez

Renault Türkiye haberleri 2018