Renault Sport F1 Markalar Şampiyonasında puanları topladı

Renault Sport F1 Takımı, Britanya Grand Prix’sinde kazandığı puanlar sayesinde Markalar Şampiyonasında 4’üncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

PAYLAŞ

Renault Sport Formula 1 Takımı, Britanya Grand Prix’sinde Nico Hülkenberg’in 6’ıncı sırayı elde ederek kazandığı puanlar sayesinde Renault Sport F1 Markalar Şampiyonasında 4’üncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Takım, en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını 19’a çıkardı.

11’inci sırada başladığı yarışı 6’ıncı sırada tamamlayan Nico Hülkenberg; “Güzel bir başlangıcın ardından ilk turda 6’ıncı sıraya yükselmiş olmaktan dolayı mutluyum. Zorlu 2’inci ve 3’üncü virajı atlatarak üst sıralara yükseldim. Sert lastik tercih etmiş olmamız belki performansımızı etkilemiş olabilir ama bu sayede bir kere mola vererek yarışı tamamladık. Baştan sona güzel bir yarış oldu, takımın aldığı 8 puanla harika bir sonuç elde ettiğimizi söyleyebilirim.’’ şeklinde konuştu.

16’ıncı sıradan 9’uncu sıraya yükseldi

Yarışı 8’inci sırada tamamlayan Carlos Sainz, “16’ıncı sıradan 9’uncu sıraya yükselerek çok iyi bir başlangıç yaptım. İlk molanın ardından birkaç sıra geriledik ancak lastik değişimi amacıyla mola verdiğimizde puan sıralamasındaydım. Bu şekilde tamamlamış olduğum için üzgünüm. Şimdi sıra Hockenheim’de!’’ dedi.

Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü Cyril Abiteboul, “Bizim için zorlu geçeceğini bildiğimiz bir pistte, yaptığımız mükemmel başlangıç, iyi bir strateji, mükemmel yönettiğimiz pitstoplar ve Nico’nun olağanüstü pilotluğu sayesinde rakiplerimizi geride bırakmayı başardık. Bu sonuç, dün yaşadığımız zorluklardan sonra iyi bir ödül oldu. Carlos geçmek üzere olduğu rakibinden daha hızlıydı, bir sıra daha yukarı çıkabilirdi. Yarışı terk etmek zorunda kalmış olması üzücü. Artık tüm dikkatimizi daha rekabetçi olabileceğimiz diğer pistlere vereceğiz. İyi puan topladık ama bu sonuç bize daha iyi sonuçlar elde etme stratejimizi unutturmamalı.” dedi.

Renault Sport F1