Renault Formula 1’de adım adım eski günlerine dönüyor

Renault Kanada Grand Prix’sinde topladığı 10 puan ile sezondaki en iyi derecesini egale etti ve Markalar Şampiyonası'ndaki dördüncülüğünü sağlamlaştırdı.

PAYLAŞ

Renault Sport Formula 1 Takımı, Nico Hülkenberg’in 7’nci Carlos Sainz’ın ise 8’inci sırada tamamladığı Kanada Grand Prix’sinde eski günlerine dönüş sinyalleri verdi. Renault Formula 1

Renault Kanada Grand Prix’sinde topladığı 10 puan ile sezondaki en iyi derecesini egale etti ve Markalar Şampiyonası’ndaki dördüncülüğünü sağlamlaştırdı. Mayıs ayındaki Azerbaycan Grand Prix’sindeki başarılı sonucu Kanada’da tekrarlayan Renault, topladığı 56 puanla 2017 yılının tümünde elde ettiği puanın sadece 1 puan gerisinde yer alıyor.

Nico Hülkenberg açıklama

Yarışı 7’nci sırada tamamlayan Nico Hülkenberg ‘’Çok iyi bir yarış çıkarttık ve herkes üzerine düşeni yaptı. Markalar Şampiyonasında elde etmiş olduğumuz 10 puan ile 4’üncü sıradaki yerimizi koruduk. Başlangıçta pozisyon kaybetmeme rağmen pit stop’a girmeden iki tur daha fazla atarak Ocon’u yakalamayı başardım. Sonrasında, lastik yönetimi önemliydi ve yarışın sonlarına doğru aşınma iyiden iyiye kendini hissettirdi ve zorladı.’’ dedi.

Carlos Sainz açıklama

9’uncu sıradan başladığı yarışı 8’inci tamamlayan Carlos Sainz, ‘’Markalar Şampiyonasında elde etmiş olduğumuz 10 puan, bizi üst sıralara taşıyacak önemli bir sonuç. Orta sıralarda yer alan takımlara göre daha iyi bir yarış temposu yakaladığımızı söyleyebilirim. Her iki aracımızla puan alarak bitiş çizgisini görmek istiyorduk ve bunu başardığımız için mutluyuz.’’ dedi.

Renault Formula 1