Castrol Ford Team Türkiye Dünya Ralli Şampiyonası’nda

WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. Ayağı olan Portekiz Rallisi'nde Castrol Ford Team Türkiye, EcoBoost motora sahip 4x4 Fiesta R5 ile mücadele edecek.

PAYLAŞ
Portekiz Rallisi

Portekiz Rallisi bu yıl 17-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Castrol Ford Team Türkiye’de Dünya Ralli Şampiyonası’nda başarı arayacak.

Castrol Ford Team Türkiye, WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın 6. Ayağı olan Portekiz Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Takım, rallide başarılı olmak için kıyasıya mücadele edecek. Rallide 2 ekiple yarışacak Castrol Ford Team Türkiye’ye başarılar diliyoruz.

Portekiz Rallisi için takımlar oluşturuldu

Murat Bostancı, Portekiz Rallisi öncesi iddialı. Bilindiği üzere Bostancı, geçen yıl Avrupa Takımlar Şampiyonluğu ve Avrupa Ralli Kupası sahibi olmuştu. Öncesinde ise Junior WRC’de edindiği tecrübelerini Portekiz Rallisi’ne aktarmayı planlıyor.

Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi de Corsica Rallisi’nde başarılı olmuştu. İkili, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC) ise Ford’un ödüllü EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip 4×2 Fiesta R2T ile yarışacak.

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, 5 yıl içerisinde Türkiye’den bir ralli pilotunun Dünya Ralli Şampiyonası’nda üst sıralara adını yazdırabileceğine inandıklarını kaydederek, tüm planlarını bu doğrultuda yaptıklarını dile getirdi. Bostancı, Portekiz Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye olarak, başarılı olacaklarına inandıklarını da söyledi.

Portekiz Rallisi
Castrol Ford Team Türkiye, ralliye tecrübeli ekiple katılacak.
Portekiz Rallisi
Rallide Castrol Ford Team Türkiye, 4×4 Fiesta R5 ve 4×2 Fiesta R2T araçlar ile yarışacak.