Porsche kendi araç takip sistemini ile klasikleri koruyacak

Porsche klasik araç sahibi müşterilerine daha iyi bir hizmet ve güvenlik şartları sağlamak için kendi ürettiği araç takip sistemini sundu.

PAYLAŞ

Porsche klasik araç sahibi müşterilerine daha iyi bir hizmet ve güvenlik şartları sağlamak için kendi ürettiği araç takip sistemini sundu. Porsche Klasik Araç Takip Sistemi ‘ni hizmete açtı.

Porsche Klasik Araç Takip Sistemi, araç sahiplerinin otomobillerinin yerini her an görebilmesini sağlıyor. Akıllı telefonlara bildirim de gönderebilen sistem, acil durumlarda klasik Porsche sahiplerine yardımcı olmayı hedefliyor.

En kötü senaryoya göre eski bir Porsche aracı sahibinden habersiz bir şekilde hareket ettiğinde ya da aküsü söküldüğünde, sistem araç sahibini akıllı telefonu aracılığıyla uyarıyor. Araç sahibi bu hareketin kendi bilgisi dışında olduğunu ya da bir hırsızlık durumu olduğunu onayladığı anda, Porsche polise haber veriyor ve çalınan aracın konumunu polis kuvvetleriyle paylaşıyor. Araca yerleştirilen GPS cihazı sayesinde aracın konumu gerçek zamanlı olarak görülebiliyor. Ayrıca araca yerleştirilen yeniden başlatma önleyicisi, hırsızın aracı çalıştırmasına engel oluyor.

Ayrıca araç sahipleri klasik araçları belli bir alanın dışına çıktığında da bildirim alabiliyor. Bu da varsa ailedeki genç bireylerin araç sahibinden izinsiz olarak otomobili kullanmasına engel oluyor. Ayrıca aracınızı nereye park ettiğinizi unuttuysanız, bu uygulama aracınızın yerini hızla tespit etmenize de olanak sağlıyor.

Akıllı telefon uygulamasına şifreyle erişiliyor ve bu sistem şu an için bazı Avrupa ülkelerinde hizmete açılmış durumda.