Peugeot elektrikli otomobil pazarına yön verecek

Şirket CEO’su, özel elektrikli modellerin üretilmeyeceğini, bunun yerine ana modellerin çoklu motor seçenekleriyle üretileceğini açıkladı.

PAYLAŞ

Şirket CEO’su, özel elektrikli modellerin üretilmeyeceğini, bunun yerine ana modellerin çoklu motor seçenekleriyle üretileceğini açıkladı. Peugeot motor seçeneklerini genişletiyor.

Peugeot, geleceğe dönük elektrik stratejisini açıkladı. Otomobillerinin tasarımına ve kalitesine odaklanacağını açıklayan Peugeot, motor ve güç türü seçimini müşterilere bırakacağını belirtti.

Peugeot’un CEO’su Jean-Philippe Imparato, bu hafta Paris Otomobil Fuarı’nda; markanın “sıkıcı olmayan” bir geleceği hedeflediğini, arzu uyandıran otomobiller üreterek bu otomobiller için ileride hibrit ve tamamen elektrikli versiyonlar sunacağını bildirdi.

Imparato açıklamasında, “Peugeot’da işler basittir, her nerede olursanız olun yaşadığınız ülkede veya şehirde sizin için bir çözümümüz var. Siz bir Peugeot’u beğenirsiniz, ve daha sonra motor seçeneğini elektrikli, hibrit, benzinli ya da dizel olarak seçersiniz.” ifadelerini kullandı.

Fransız markası, kısa ve orta vadeli gelecekte, otomobilleri için tüm güç aktarım seçeneklerini üretmeyi hedefliyor. Şirket böylece belirli bir pazara yönelmeden, bölge ve ülkelere global olarak otomobillerini seçme özgürlüğü tanıyacak.

Peugeot, markasını ve model yelpazesini motor teknolojisinden daha önemli görüyor. Imparato, işinin bir elektrik aktarma organı satmak değil, bir Peugeot satmak olduğunu belirterek; “Sattığımız marka, motordan daha önemli bir marka… tasarım, güç aktarıma organının ötesine geçiyor. Peugeot’da, otomobili satın aldıktan sonra güç aktarma organlarını seçersin” dedi.