Peugeot Design Lab şimdi de yelkenli tasarladı

Latitude 46 tersanesi, Peugeot Design Lab ve mimar Michele Molino'yu yeni lüks yelkenli teknelerine neo-klasik bir tasarım kazandırmak üzere işbirliğine başladı.

PAYLAŞ

Latitude 46 tersanesinin tasarım ofisi, Tofinou serisinin ruhunu koruyarak yeni yelkenlinin stilini modernize etmek ve canlandırmak için mimar Michele Molino ve Peugeot Desing Lab’i işbirliğine davet etti. Tofinou’nun karakteristik tasarım unsuru olarak zarif, şık ve klasik çizgiler dikkat çekerken tasarım; vernikli maun, paslanmaz çelik ve krom gibi kaliteli ve asil malzemelerle tamamlanıyor.

Tofinou 9.7’deki yeni ekipmanlar, yönlendirme ergonomisi kadar teknedeki hareketlerin akıcılığını sağlamak için tasarıma entegre edildi. Kokpit, dümen sahibine bakan ve su sıçramalarına karşı korunan iki adet dokunmatik ekran tarafından domine ediliyor. Vinç de dahil olmak üzere tüm kontroller kullanıcının elinin altında. Siyah lake ve maun detaylarla süslenmiş kabinin tavan tasarımı şık ve modern bir görünüm sergiliyor. Geniş gövde sayesinde arka güverte geniş bir açıyla denize bakıyor.

İlk iki Tofinou 9.7 yelkenli Haziran ayında La Rochelle’de sahiplerine teslim edilecek. Yeni tekneler; sabitlenebilen, dönebilen veya kaldırılabilen omurga sistemi sayesinde tüm su kütlelerine uyum sağlıyor. Teknelerin ilk gösterimi 18-23 Eylül tarihlerinde La Rochelle’deki Grand Pavois Show’da gerçekleşecek ve tekneler daha sonra 7-15 Aralık tarihleri arasında Paris Uluslararası Boat Show’da sergilenecek.