4 milyon kullanıcıya ulaşan i-Cockpit şimdi de teknelerde

Peugeot, yaklaşık 4 milyon kullanıcıya ulaşan i-Cockpit'i Beneteau'nun kullanımına sunuyor. Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan Peugeot i-Cockpit, Beneteau tarafından geliştirilen Ship Control teknolojisi ile kumanda ediliyor. Peugeot Beneteau Sea Drive Concept geliyor.

PAYLAŞ

Peugeot, yaklaşık 4 milyon kullanıcıya ulaşan i-Cockpit’i Beneteau’nun kullanımına sunuyor. Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan Peugeot i-Cockpit, Beneteau tarafından geliştirilen Ship Control teknolojisi ile kumanda ediliyor. Peugeot Beneteau Sea Drive Concept geliyor.

Peugeot yapmış olduğu kapsamlı araştırma ve geliştirme sürecinin ardından kompakt boyutlu direksiyon simidi, head-up display ve geniş dokunmatik ekrandan oluşan Peugeot i-Cockpit’i lanse etti ve ürün gamında kullanıma sundu. Peugeot i-Cockpit; 208, SUV 2008, 308, 308 SW, 3008 ve 5008 olmak üzere markanın ürün gamının neredeyse tamamında kullanılıyor. 2017 Avrupa’da Yılın Otomobili ödüllü 3008 ve 5008 modellerinde kullanılan en güncel sürüm Peugeot i-Cockpit’te 12,3 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü dijital gösterge paneli kullanılıyor.

Peugeot Design Lab sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimi değerlendirerek yeni alanlarda yeni deneyimler kazanmak üzere tamamen farklı bir sektörde çalışmalar yapmaya başladı; yatçılık ve denizcilik. Söz konusu çalışmaların yansıması olarak Peugeot ve Beneteau bir işbirliğine gittiler.

Peugeot ve Beneteau markalarının işbirliği sonucu i-Cockpit ve Ship Control tek bir yapıda bir araya geldi ve bunun sonucu olarak Sea Drive Concept geliştirildi.

Tasarımı doğrudan otomobillerden alınan kompakt boyutlu direksiyon simidi kullanım kolaylığı sağlıyor. 17 inçlik büyüklüğünde dokunmatik gösterge paneli Ship Control arayüzünü gösterirken, yatın elektronik fonksiyonlarına erişim imkanı tanıyor. Katlanan bir panel temel navigasyon bilgilerini kaptanın görüş alanına getiriyor. Direksiyonun her iki yanında bulunan şalter tipi düğmeler ise temel fonksiyonlara erişim sağlıyor.

Peugeot deneyimi kendini GT donanım seviyesini esas alan kontrast dikişli nappa deri, krom aplikasyonlar ve benzeri detaylarla kokpitteki kalite ve malzeme seçimlerinde de kendini gösteriyor.

Peugeot Beneteau Sea Drive Concept geliyor
Peugeot Beneteau Sea Drive Concept geliyor
PAYLAŞ