Kadınlar yol arkadaşını buldu 3008 kadın gözüyle testte

Peugeot’nun SUV ailesinin en dinamik üyesi 3008 ile keyifli bir hafta sonu geçirme fırsatı buldum. Kendisi ile yaşadığım deneyim sonunda bir tane satın almayı aklıma koydum.

PAYLAŞ
Peugeot 3008 kullanıcı yorumu

Peugeot, 3008 modeli ile SUV modellerine yeni bir tarz getirmişti. İlk i-Cockpit teknolojisine yer verdiği modeli yakından inceleme fırsatı yakaladım. Dış tasarımı kadar iç mekanı da etkileyici olan model, ülkemizde dört farklı donanım ile satışa sunuluyor. Access, Active, Allure ve GT-Line olarak adlandırılan bu donanımlardan, Allure donanımlı model ile beraberdim.

Otomobilin dış tasarımından kısaca bahsedecek olursam, ön farların ve ızgaranın 3008’in heybetli görünmesini sağlıyor. Arka tarafında yer alan pençe şeklindeki stop tasarımı ise otomobilin ön tarafındaki tasarım algısının arka tarafta da devam etmesini sağlıyor.

1.6 litrelik dizel motorun yer aldığı 3008, performans tarafında oldukça tatmin edici. 120 HP güç ve 300 Nm tork üreten motor, 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. Motorun şanzıman ile uyumu oldukça başarılı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca gerek uzun yolculuklarda gerekse de şehir içi kullanımlarda otomobil oldukça konforluydu ve beni kullandığım süre boyunca yormadı.

Otomobilin süspansiyonları oldukça konforlu. Ses yalıtımı da genel anlamda başarılı olan model ile hız limitleri içerisinde yolculuk yaparken kabin içerisine çok fazla yol ve rüzgar gürültüsünü almıyorsunuz.

3008’in kokpitine geçtiğimizde ise şık bir alan bizi karşılıyor. İ-Cockpit’in oldukça şık bir tasarıma sahip olduğunu belirtmeliyim. Ayrıca ön konsolda kullanılan kumaş kaplamalar ve piyano şeklindeki tuşların özellikle biz kadınlar için şık detaylar olduğunu söyleyebilirim. Kişiselleştirilebilir dijital göstergelerin yer aldığı modelde, navigasyonu bu alana yansıtabilmek mümkün. Bu da direksiyonun başına geçtiğinizde otomobili kullanırken dikkatinizin çok fazla dağılmadan haritayı takip edebilmenize yardımcı oluyor.

Ön konsolda yer alan multimedya sistemi üzerinden akıllı telefonunuzu yönetebiliyorsunuz. Apple CarPlay desteği sunan sistem sayesinde, Apple markalı akıllı telefonlarınızı bu alandan yönetebilirsiniz. Günümüz bağlantı standartlarını karşılayan bu sistem sayesinde otomobille bir bütün haline gelebiliyorsunuz.

Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca 3008’in bagajı benim bütün eşyalarım için yeterli alan sunmayı başardı. Hatta kalabalık çıkılacak seyahatler için bile yeterli alana sahipti. Dört kişinin rahatlıkla seyahat edebildiği model ile geçirdiğim süre boyunca otomobil, kendisini bana oldukça sevdirmeyi başardı.

Peugeot 3008 kullanıcı yorumu

Peugeot 3008 iddialı tasarımı ile öne çıkan bir model. Aracın başlangıç fiyatı artık yüksek olsa da rakiplerinin de ucuz olmadığını belirtmekte fayda var. Bu otomobille geçirdiğim süre boyunca yoldaki bakışları üzerine toplaması ve bana verdiği güven hissi ondan ayrılmamı bir hayli zorlaştırdı.

Peugeot 3008 kullanıcı yorumu