Peugeot Türkiye doğru yolda olduğunu kanıtladı

Peugeot son zamanlarda modellerindeki yeniliğin meyvesini almaya başladı. Model gamını SUV ağırlıklı hale getiren üretici görünen o ki kısa süre sonra bu konuda en iyi marka olarak görülen Nissan’ı bile tahtından edecek.

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımızdan Peugeot 2008 mi Fiat 500X mi diye sorduk. Gelen oylara göre 2008 rakibini önemli bir farkla yendi. Fiat Egea ile sedan pazarında tartışmasız bir numara olsa da görüne o ki SUV’lar konusunda hala çok yol almalı. Peugeot 2008 Fiat 500X Anket

Peugeot ise 2008, 3008 ve 5008 ile farklı sınıflarda SUV tüketicilerin isteklerini anlamış durumda. Araçların yeni motor- şanzıman kombinasyonlarının da etkisiyle önümüzdeki dönemde Peugeot ülkemizin en çok SUV/Crossover satan markası olabilir.

Bu alanda en önemli marka olan Nissan’ın ülkemizdeki tepe yönetimi şu anda Peugeot çatısı altında çalışma hayatlarına devam ediyor. Böyle olunca da önemli bir tecrübeye sahip olan Peugeot Türkiye oyunda öne geçmek için büyük bir avantaj yakalamış durumda.

Fiat 500X ve Peugeot 2008 konusuna geri dönersek Fiat’ın sedan modeller konusundaki başarısını ülkemizde Crossover ve SUV sınıfında sürdüremediği ortada. Fiat logolu olmasa da Jeep çatısı altındaki modellerin de satış adetleri yüksek değil. Artık o eski şaşalı Jeep günleri tarih olmuş. Fiat 500, 500L ile güzel bir ivme yakalamış olsa da 500X ile arazi aracı almak isteyenler için ne yazık ki aranan kan olmamış gibi görünüyor. Zaten geçtiğimiz yıl Peugeot 2008’in 2248 adetlik satışına karşılık 500X’in 604 adetlik satış rakamı da anketin böylesi bir sonuca ulaşmasının nedenini açıklıyor.

 

Mert Duran

mert@otostil.com

Sonuçları görmek için fotoğrafı tıklayarak büyütebilirsiniz.

Peugeot 2008 Fiat 500X Anket
PAYLAŞ