Olmaz denileni yaptık 1 yaşına getirdik

Bundan tam 1 yıl önce ortağım Murat Tosun ile birlikte uzun süredir hayalini kurduğumuz “Yeni ve Yerli Otomobil Dergisi” hayalimizi gerçeğe dönüştürdük.

İlk sayısı ile 29 Şubat 2016 günü sizlerle buluşan OTOSTİL Dergi şu anda 1 yaşında…

Ne mutlu bize ki bu 1 yıl göz açıp kapatıncaya kadar geçti. Kimi zaman zorlansak, kimi zaman arkamızdan hançerlensek de 1 yılda siz takipçilerimizle güzel ve güçlü bir bağ oluşturduk ve 3 yıl önce otostil.com ile başlayan etkileşimimiz daha canlı bir hal aldı.

Şu anda sosyal medyada yaptığımız paylaşımlar sizlerden hemen olumlu veya olumsuz reaksiyon alıyor. Elbette her zaman haklı olamayacağımız için yeri geliyor bizi eleştiriyorsunuz ve biz de bu sayede yanlışlarımızı öğrenip aynı hataları tekrarlamamak için daha dikkatli çalışıyoruz. Yeri geliyor sizlerden gelen yapıcı eleştirilerle motive olup daha iyisini yapmak için tüm çabamızı sarf ediyoruz.

1 yıl önce yayın hayatına haftalık olarak başlayan ve sadece Marmara Bölgesi’nde dağıtılan OTOSTİL, şu anda aylık olarak tüm Türkiye’de satışta. Migros, Carrefour, Kipa, D&R başta olmak üzere OTOSTİL’in girmediği zincir market ve kitapevi yok gibi. Ayrıca internet üzerinden de www.dmags.net adresinden dergimize tüm dünyadan ulaşmak mümkün.

İlk sayılarımızda oldukça düşük olan satış rakamlarımız ise artık çok şükür ki pek çok rakibimizin önünde… Kimi sayılarımızı depolarda tükenirken ek baskı talepleri de aldığımız olduğu için şu anda hem çok mutlu hem de gururluyuz.

Bizi bu macerada yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkürler.

Birlikte nice güzel yaşlara….

 

Mert Duran

mert@otostil.com