Nissan kompakt sınıftan çekildi Pulsar üretimi bitti

Nissan, SUV’lara olan talebin artmasını gerekçe göstererek Avrupa ve Rusya'daki iki kompakt otomobilinin satışlarını sonlandırıyor.

PAYLAŞ

Nissan, SUV’lara olan talebin artmasını gerekçe göstererek Avrupa ve Rusya’daki iki kompakt otomobilinin satışlarını sonlandırıyor. Nissan Pulsar artık Avrupa’da üretilmeyecek.

Nissan, Haziran ayında Avrupa için Pulsar hatchback üretimini durdurdu ve bu yıl Rusya’da Almera sedanın üretimine son vereceğini açıkladı.

Nissan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; Avrupalı müşteri taleplerinin geleneksel araç segmentlerinden SUV ve crossover araçlara kaydığını belirtmişti. Böylece elektrikli Leaf, Nissan tarafından Avrupa’da satılan ve SUV olmayan tek kompakt otomobil oldu.

Pulsar, 2014 yılında Nissan’ın Volkswagen Golf ve Ford Focus gibi otomobillere bir rakip olması için piyasaya sürdüğü bir modeldi. Almera Kompakt’ın Avrupa’daki üretiminin 2006 yılında durdurulmasının ardından açılan boşluğu dolduran Pulsar, geçtiğimiz yıl sadece 25 bin 221 adet sattı. Pulsar, Nissan’ın İspanya’daki fabrikasında üretiliyordu.

Nissan Pulsar