Sıcak havalar Micra’yı yormaya başladı

Nissan Micra kullanılmış testimiz devam ediyor. Sıcak havalar araçlarımızı yormaya başladı.

PAYLAŞ
Nissan Micra Kullanılmış test

Kullanılmış Nissan Micra testlerimiz devam ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte araçların karakterlerinde de önemli değişiklikler gözlemlemeye başladık. Nissan Micra kullanılmış test

Micra artık 6 farklı kullanıcı tarafında test ediliyor. Her birinin birbirinden farklı kullanış stili göz önüne alındığında küçük Micralar zorlu maratona devam ediyor. Kadın sürücüler bu otomobili şehir içinde tam bir kurtarıcı olarak tanımlarken erkek kullanıcılar yakıt cimrisi olmasını beğendi.

Sıcak hava zorladı

Havaların ısınmasıyla beraber otomobilin klimasına daha çok iş düştü. İlk kullanmaya başladığımızda Micra’nın klima performansı oldukça etkili iken zaman zaman iki aracın da soğutması beklediğimizden düşük bir performans gösterdi. Küçük kalpten gelen güç aslında hiç de az olmamasına karşılık yüklü durumlarda bir de klimanın çalışması araç için zorlayıcı oldu.

Bu süre zarfında dikkatimizi çeken en önemli sorun ise iki otomobilin de yürüyen aksamından gelen sesler oldu. Bizde havaların ısınmasıyla birlikte sanki bazı parçalar yağsız kalmış ve bu da gürültüye neden oluyor gibi bir izlenim oluştu. Bu sorunu daha derinden incelemek için servise gideceğiz ve sebebini önümüzdeki yazıda aktaracağız.

Bu süre boyunca tüketimimiz ise 7-7.2 litre seviyesinde gezdi.

Hurda teşviki ile daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz

Yeni yasa ile beraber hurda teşviki gündeme geldi. Belirlenen yerlere teslim edilerek bir daha kullanılmamak üzere hurdaya çıkartılan veya ihraç edilen araçların yerine aynı cins yeni bir aracın ilk satın alımında tahakkuk eden kişiler ÖTV indiriminden yararlanabilecek. 27.03.2018 tarihinden itibaren hurdaya çıkan otomobillerde geçerli olan bu yasa kapsamında Nissan da 10.000 TL’ye kadar ÖTV indirim fırsatı sunuyor.