Kalp avcısı yoluna devam ediyor

Nissan Micra kullanılmış testimiz devam ediyor. Bir aracımızda 5200, diğerinde 8500 km’yi geride bıraktık.

PAYLAŞ
Nissan Micra kullanılmış test

İki adet Nissan Micra ile yaptığımız testimiz tüm hızıyla devam ediyor. Geçen aya kıyasla bu ay her iki otomobili de eşit miktarda kullandık.

1 ay boyunca beraber geçirdiğimiz süre içerisinde şirketimizdeki kadın ekip arkadaşlarımız da otomobilleri bol bol deneyimleme fırsatı buldu. Kullandıkları süre boyunca otomobillerin gerek park yeri gerek şehir içi kullanımlarda rahat ve pratik olduklarını dile getirdi.

Havalar ısınıyor serinleme zamanı

Isınan havalar ile beraber otomobilin içerisinde serinlemeye de ihtiyaç duymaya başladık. Tabii böyle olunca Micra’larımızın klimalarını bolca kullandık ve onlar da bizi hızlı bir şekilde serinletmeyi başardı. Bunda otomobilin boyutlarının ve klimasının performansının da önemli bir etken olduğunu hatırlatalım. Çünkü bazı otomobillerde serinleyebilmek için biraz beklemeniz gerekiyor.

Küçük boyutlarına karşılık iç mekanı oldukça geniş olan Micra, bu sayede hepimizi mutlu etmeyi başarmış bir otomobil. Micra’nın bagaj kapasitesi de dışardan görünenden daha büyük. Yere yakın konumlandırılan yükleme alanı küçük ailelerin beklentileri karşılayabiliyor ve 3 kişinin eşyaları sorunsuz bir şekilde sığabiliyor.

Bu süre boyunca tüketimimiz ise klima kullanımımızdan ötürü yeniden 7 litre seviyesine yükseldi.

Bu otomobillerle park derdini düşünmüyorsunuz

Micra’ların en büyük avantajlarından bir tanesi küçük boyutları sayesinde şehir içerisinde park sorunu yaşamamanız. Ferah iç mekanı sayesinde otomobilin sürücüm koltuğundan bütün kenarları görebiliyorsunuz ve park etmek istediğiniz yere aynaların yardımıyla hızlıca, çok fazla manevra yapma gereği duymadan girebiliyorsunuz.

Yeni yasa ile beraber hurda teşviki gündeme geldi. Belirlenen yerlere teslim edilerek bir daha kullanılmamak üzere hurdaya çıkartılan veya ihraç edilen araçların yerine aynı cins yeni bir aracın ilk satın alımında tahakkuk eden kişiler ÖTV indiriminden yararlanabilecek. 27.03.2018 tarihinden itibaren hurdaya çıkan otomobillerde geçerli olan bu yasa kapsamında Nissan da 10.000 TL’ye kadar ÖTV indirim fırsatı sunuyor.

Nissan Micra kullanılmış test