Son dakika: Nissan ile Mercedes ayrılıyor

Nissan ve Daimler, ABD pazarında ortak otomobil üretimi için iş birliği yapmıştı. Fakat işler yolunda gitmiyor gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Nissan Mercedes ayrılık

Nissan ile Mercedes, özellikle ABD pazarında olmak üzere tüm dünya için lüks otomobil üretimi konusunda iş birliği yapmıştı. Bu iş birliğini tam ilk meyvelerini vermeye başlamıştı ki şimdi de iki marka ayrılacak gibi görünüyor. Nissan Mercedes ayrılık haberi ortalığı karıştırdı.

Nissan – Mercedes iş birliği üretilen X-Class bir çoğunuzun bildiği gibi Navara platformunu kullanıyor. Hatta Renault – Nissan iş birliği sonucu üretilen 1.3 litrelik turboşarjlı motorda Daimler tarafında üretilen bazı modellerde kullanılmaya başlandı.

Nissan ayrılık ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı

Tüketicilerin hafif ticari araçlara yönelmesi sonucunda Nissan, biraz tedirgin olmuş gibi görünüyor. Özellikle artan vergilerle birleşince bu durum, firma için daha etkili bir durum olmuş.

Nissan sözcülerinden henüz bu ayrılık ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Fakat Mercedes ile olan çalışmaların kolay kolay son bulmayacağını belirttiler.

Amerikan Autonews sitesinde yer alan habere göre ise bu birliktelik önemli bir çatlama gösterdi ve ilerleyen dönemlerde bu iş birliği sona erecek.