Mustafa Üstündağ

mustafa_ustundag

“Toplu taşıma kullanmayı seviyorum”

Canlandırdığı Muro karakteriyle efsane haline gelen ve hayran kitlesini artıran Mustafa Üstündağ, otomobil konusunda tabuları olmayan ancak hayallerinin peşinde giden birisi.

Söyleşi: Mert DURAN

Herkes otomobil tercih ederken aracın farklı bir özelliğine bakarak kararını verir, siz araç tercihinizde hangi kriteri dikkate alıyorsunuz?

Çok fazla araç değiştirmiyorum. Şu anda kullandığım otomobilden son derece memnunum. Otomobil konusunda kendi stilim veya beni anlatıyor diyebileceğim bir özellik bulunmuyor. Çok fazla bu konulara dikkat etmiyor ve değer vermiyorum.

Günlük hayatta kullandığınız otomobil nedir?

Ben bir Amerikan sevdalısıyım ve günlük hayatımda 1976 model Chevrolet Camaro SS kullanıyorum.

Bu otomobili tercih etmenizdeki neden performansı mı, gösterişi mi yoksa farklı bir sebep mi?

Herkesin olduğu gibi benim de eskiden beri sahip olmak istediğim ve adeta hayallerimi süsleyen bir araç vardır. Ben de eskiden beri bir Amerikan otomobiline sahip olmak istiyordum ve bu nedenle de bu aracı tercih ettim.

Şu anda yeni bir reklam ile sizi ekranlarda görüyoruz. Shell AutoGas’ın reklam yüzü oldunuz. Sizin aracınız da yüksek yakıt tüketen bir otomobil. Otomobilinizde LPG uygulaması var mı?

Aracımda LPG yok. Asla LPG’ye karşı bir insan değilim ancak aracın altyapısının bu yakıta uygun olması lazım. Malum benim aracımın yapısı gereği LPG kullanımı sonucunda motora zarar verilmesi olası, bu nedenle de aracımda LPG bulunmuyor.

Peki İstanbul’da bu aracı kullanmak zor değil mi?

Her zaman bu araca bağlı kalmıyorum. Ben toplu taşımayı da kullanan birisiyim. Trafik nedeniyle toplu taşıma zaman kazandırdığı için başta vapur olmak üzere toplu taşımayı seviyorum ve kullanıyorum.

Kısa bir süre önce baba oldunuz. Bu sizin otomobil kullanım tarzınızı değiştirdi mi?

Elbette ister istemez değiştirdi. Bununla birlikte artık gerektiği durumlarda eşimin SUV’unu da kullanmaya başladım.

mustafa üstündağ

Comments are closed.